Volejbalisti Komárna získali premiérovo titul v mužskej extralige

Na snímke zľava Patrik Pokopec (Spartak Myjava) a Filip Mačuha a Matej Kubš (obaja Rieker UJS Komárno) počas štvrtého zápasu finále play off volejbalovej extraligy mužov Rieker UJS Komárno - TJ Spartak Myjava 7. apríla 2021 v Komárne. Foto: TASR - Milan Drozd

Ziskom titulu dosiahli zverenci trénera Robina Pěluchu najväčší úspech v klubovej histórii.

Komárno 7. apríla (TASR) - Volejbalisti Rieker UJS Komárno vybojovali svoj premiérový majstrovský titul v extralige. Vo štvrtom stretnutí finále play off zdolali v stredu doma TJ Spartak Myjava za 73 minút jednoznačne 3:0 a v sérii triumfovali 3:1 na zápasy.

Ziskom titulu dosiahli zverenci trénera Robina Pěluchu najväčší úspech v klubovej histórii, doteraz nimi boli extraligové striebro a triumf v Slovenskom pohári z roku 2015. Matej Kubš a Peter Kašper z víťazného tímu majú v kariére na konte už sedem titulov v slovenskej extralige.

Myjavčania sa vo svojej 16. sezóne v najvyššej súťaži prvýkrát prebojovali do finále. K trom bronzom z rokov 2000, 2001 a 2014 teraz tím kouča Martina Pipu pridal striebro.

Prvý set vyhrali domáci za 25 minút, keď si od stavu 14:14 pripísali štyri lopty za sebou a získali rozhodujúci náskok. V druhom Myjava otočila z 3:7 na 8:7, neskôr viedla aj 18:15, ale koncovka už patrila Komárnu. Domáci potom v treťom dejstve odskočili súperovi na 14:7 a zápas suverénne doviedli do víťazného konca.

štvrtý zápas finále play off extraligy volejbalistov:

Rieker UJS Komárno - TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 21, 12)
73 minút, rozhodovali: Schimpl, Moravčík
/konečný stav série 3:1, Komárno získalo titul/

Komárno: Ogurčák 12, Tarabus 7, Mlynarčík 19, Kubš 10, Mačuha 7, Kasperkevič 1, libero Turis (Százvai 0, Jalovecký 0)
Myjava: Watzka 3, Ludha 8, Barták 2, Pokopec 10, M. Zeman 6, Konc 11, liberá Ochodnický a S. Paňko (Šíma 1, Valo 0, Viskup 0, Š. Rzyman 0, O. Zeman 1)