Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Kometa Brno postúpila do štvrťfinále, Ďaloga skóroval

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Plzeň na domácom ľade vyrovnala sériu s Libercom na 2:2. Slovenský útočník Adrián Holešinský asistoval v 11. minúte predĺženia na víťazný gól Jakubovi Pourovi.

Praha 12. marca (TASR) - Hokejisti Brna sa stali po Třinci druhým postupujúcim z predkola do štvrťfinále play off českej extraligy. Kometa zvíťazila na ľade Mladej Boleslavi 5:1 a v sérii triumfovala 3:1. Na víťazstve siedmeho tímu základnej časti mal zásluhu aj slovenský obranca Marek Ďaloga, ktorý strelil gól, útočník Kristián Pospíšil si pripísal asistenciu.

Olomouc sa ujal v sérii proti Karlovým Varom vedenia 2:1. Na triumfe 3:2 po predĺžení sa v treťom zápase podieľal asistenciou slovenský útočník Silvester Kusko. V bránke Olomoucu stál Branislav Konrád, ktorý zneškodnil 25 striel súpera a za svoj chrbát pustil iba dva puky.

predkolo play off českej extraligy /na 3 víťazstvá/:

tretí zápas:

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

Góly: 3. Koffer, 25. Jiskra – 46. Káňa, 46. Dujsík (KUSKO), 64. Orsava

/stav série 1:2/

štvrté zápasy:

HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 25. Mertl, 71. Pour (HOLEŠINSKÝ) – 31. Flynn

/stav série: 2:2/

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 52. Lintuniemi - 2. Stromberg, 8. Holík, 31. Flek (POSPÍŠIL), 40. Ondráček, 50. ĎALOGA

/konečný stav série: 1:3, Brno postúpilo do štvrťfinále/