Quantcast
< sekcia Šport

Duklu Trenčín v bráne posilní Branislav Konrád

Branislav Konrád Foto: TASR/Martin Baumann

Trenčania dúfajú, že aj vďaka novej posile sa vráti hokej na Považí na vrchné poschodia tabuľky.

Trenčín 18. júna (TASR) - Brankár Branislav Konrád bude v budúcej sezóne obliekať dres hokejového extraligistu Dukla Trenčín. S vedením klubu sa dohodol v stredu na ročnej zmluve.

Trenčania odštartovali uplynulú sezónu na poste jednotky s Jánom Lašákom. Ten však v priebehu ročníka odišiel a Dukle sa následne nepodarilo prebojovať do play off. V rámci procesu budovania kádra, ktorý by mal vrátiť hokej na Považí na vrchné poschodia tabuľky, prichádza k mladému Adamovi Nagyovi práve skúsený Konrád. "Potrebovali sme vyriešiť brankársku otázku, Braňo Konrád je skúsený brankár, je pre nás dobrou voľbou na post jednotky. Spolu s Adamom Nagyom vytvoria určite dobrú dvojicu, ktorá podrží náš tím," uviedol na oficiálnom webe športový manažér Jozef Daňo.

Rozhodla rodina

Dvadsaťšesťročný brankár začal vlani v českom Třinci, kde sa však pri konkurencii dvojice Hamerlík - Hrubec výraznejšie nepresadil. Odišiel tak do druholigového nemeckého klubu Heillbronner Falken. Po nepríjemných skúsenostiach s čakaním na angažmán sa tak tento rok rozhodol zaistiť si prácu ešte pred začiatkom letnej prípravy na ľade. "Chcel som chytať hneď od začiatku sezóny, potrebujem ju odchytať celú. Nelákalo ma to niekam do Kazachstanu, mám totiž rodinu a to zavážilo pre domáce pôsobisko. Som rád, že sme sa s Duklou dohodli. Verím, že sa nám bude dariť a urobíme dobré výsledky. Chceme prilákať aj fanúšikov do hľadiska," dodal na margo podpisu zmluvy Konrád.

Deviate miesto z vlaňajšej sezóny bolo pre vedenie Dukly veľkým neúspechom. Aj preto Trenčania angažovali na rok skúsené útočné duo Tibor Melichárek a Vladimír Nemec, ktoré v minulosti v žltočervenom drese už pôsobilo. Kontrakty na rovnako dlhú dobu predĺžili aj Róbert Petrovický, najlepší strelec Ondrej Mikula ako aj český krídelník Tomáš Komínek. Od septembra by mali tímu na dlhšiu dobu pomôcť aj Richard Lintner a Rastislav Pavlikovský. Na rade je ešte vystuženie defenzívy. "Rokujeme s viacerými hráčmi, tí najlepší obrancovia však majú zatiaľ rozrobené aj zahraničné angažmány, takže táto otázka zatiaľ ostáva otvorená," dodal Daňo.

Trenčania odštartujú prípravu na ľade pod vedením trénerskej dvojice Roman Stantien - Branislav Jánoš zrejme v posledný júlový týždeň. V prvom kole Tipsport extraligy 2014/2015 privítajú na svojom ľade 12. septembra majstrovské Košice.