Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Kopitar zažiaril štyrmi gólmi, Černák sa vrátil do zostavy Tampy Bay

Center Montrealu Canadiens Rem Pitlick (uprostred) a obranca San Jose Sharks Matt Benning (vľavo) počas druhej tretiny hokejového zápasu NHL v San Jose v Kalifornii v utorok 28. februára 2023. Foto: TASR/AP

Ottawa druhýkrát v priebehu dvoch dní na domácom ľade presvedčivo zdolala Detroit. Po pondelňajšom víťazstve 6:2 v utorok triumfovala 6:1.

New York 1. marca (TASR) - Slovenský hokejový obranca Erik Černák sa v nočnom stretnutí NHL vrátil do zostavy Tampy Bay po tom, ako si odpykal dvojzápasový trest. V domácom dueli proti Floride odohral vyše 17 minút, počas ktorých sa nezapísal do kanadského bodovania a jeho tím prehral 1:4. Hlavnou postavu noci bol Anže Kopitar, kapitán Los Angeles zariadil štyrmi gólmi triumf Kings nad ľade Winnipegu 6:5 po samostatných nájazdoch.

Černák nastúpil v tretej obrannej dvojici s Ianom Coleom a prezentoval sa tromi strelami, dvomi hitmi a dvomi zblokovanými strelami. V predošlých dvoch zápasoch si odpykal dištanc za úder lakťom do tváre kapitána Buffala Kylea Okposa. Brankár Floridy Sergej Bobrovskij dosiahol 354. víťazstvo v základnej časti, čím sa stal najúspešnejším spomedzi ruských brankárov, keď v historickom poradí predbehol Jevgenija Nabokova. Ich krajan útočník Nikita Kučerov si proti Floride pripísal asistenciu a bodoval v 20 domácich zápasoch v sérii.

Ottawa druhýkrát v priebehu dvoch dní na domácom ľade presvedčivo zdolala Detroit. Po pondelňajšom víťazstve 6:2 v utorok triumfovala 6:1. Zvíťazila v treťom zápase za sebou, Detroit naopak v troch dueloch za sebou nebodoval. Po 60 zápasoch majú oba tímy po 64 bodov. Senators strelili v priebehu dvoch dní 12 gólov, čím dosiahli druhý najlepší výkon v klubovej histórii. Viac gólov v dvoch dňoch za sebou strelili iba v roku 2005 - 14 do bránky Buffala a Tampy Bay. "Toto sú zápasy, na ktoré sme sa veľmi tešili a sme rozhodne hrdí na to, aké úsilie sme do nich vložili," povedal kapitán "senátorov" Brady Tkachuk. O úplne odlišných pocitoch hovoril Dylan Larkin z Detroitu: "Cítime sa hrozne. Odchádzame so stiahnutým chvostom. Je to zlý pocit. V oboch zápasoch sme sa vôbec neukázali tak, ako sme chceli."

Hráči Buffala po troch víťazstvách nestačili na domácom ľade na najslabší tím súťaže Columbus, ktorému podľahli 3:5. V drese hostí zažiaril útočník Eric Robinson, ktorý strelil prvý hetrik v profiligovej kariére. Útočník Buffala Tage Thompson 41. gólom v sezóne zaokrúhlil svoj bodový súčet na 80. Dosiahol ho po 59 zápasoch, pričom v klubovej histórii sa to rýchlejšie podarilo iba štyrom hráčom.

Minnesota hrala v treťom zápase v rade nerozhodne v riadnom hracom čase, napokon však na domácom ľade zdolala New York Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch.

Nashville doma podľahol Pittsburghu 1:3 a nenadviazal na tri predošlé víťazstvá. Pre "tučniakov" to bolo tretie víťazstvo za sebou.

V súboji tímov, ktoré sa v nedávnom období prezentovali prehrami, zvíťazil Seattle na ľade St. Louis 5:3. Pre Kraken to bolo prvé víťazstvo po troch prehrách. Blues prehrali uplynulých šesť zápasov.

Prvou hviezdou nočného programu bol útočník Los Angeles Kings Anže Kopitar. K víťazstvu na ľade Winnipegu 6:5 po samostatných nájazdoch prispel štyrmi gólmi. Dosiahol šiesty hetrik v profiligovej kariére, skompletizoval ho už v prvej polovici úvodnej tretiny. Winnipeg prehral vo štvrtom zápase v sérii. Produktívny obranca Jets Josh Morissey strelil počas úvodných 103 sekúnd dva góly. V klubovej histórii je to tretí najrýchlejší dvojgólový zápis obrancu. Na prvý gól mu prihral Blake Wheeler, pre ktorého to bola 600. asistencia v kariére. Spomedzi hráčov narodených v USA je v tejto štatistike na 10. mieste. Winnipeg v zápase viedol 2:0, 3:1 aj 5:3, ale nádejné skóre nezužitkoval na výhru. "Chceli sme to byť my, kto bude diktovať skóre a režírovať zápas. Niekedy však vedie cesta víťazstvu aj cez obrat skóre," poznamenal Kopitar.

V súboji tímov zo spodnej časti tabuľky Západnej konferencie si Arizona poradila s Chicagom 4:1. Hostia nastúpili už bez hviezdneho útočníka Patricka Kanea, ktorého Blackhawks vymenili do New Yorku Rangers.

Boston potvrdil pozíciu suveréna súťaže a po ôsmom víťazstve v rade má na konte už 99 bodov. Na čele ligy aj Východnej konferencie má pred druhou Carolinou 13-bodový náskok. Bruins na ľade Calgary zvíťazili 4:3 po predĺžení. O triumfe rozhodol v 65. minúte obranca Charlie McAvoy. Dva góly Bostonu strelil obranca Dmitrij Orlov, ktorý od príchodu z Washingtonu nazbieral v troch zápasoch päť bodov (2+3). Pre útočníka Calgary Nazema Kadriho to bol jubilejný 800. zápas v kariére.

Montreal triumfoval na ľade San Jose 3:1 po tom, ako od 49. minúty strelil tri góly. Canadiens zvíťazili v treťom zápase z uplynulých štyroch.

NHL - sumáre:

Ottawa Senators - Detroit Red Wings 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)

Góly: 6. Stützle (z tr. strieľania), 8. Watson (Gambrell), 16. Watson (Brassard, Kastelic), 17. DeBrincat (Batherson, Chabot), 29. Giroux (DeBrincat, Stützle), 46. Tkachuk (Giroux, Stützle) - 4. Kubalík (Määttä). Brankári: Sögaard - Husso, strely na bránku: 27:17

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Góly: 32. Point (Stamkos, Kučerov) - 7. E. Staal (Mahura, Cousins), 16. Lundell (Tkachuk, M. Staal), 18. Luostarinen, 60. Duclair (E. Staal, Luostarinen). Brankári: Vasilevskij - Bobrovskij, strely na bránku: 29:41

Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Góly: 4. Thompson (Skinner, Quinn), 46. Quinn (Samuelsson), 50. Peterka (Power, Krebs) - 3. K. Johnson (Blankenburg, Merzlikins), 14. Robinson, 32. Robinson (Kuraly, Laine), 40. Jenner (Blankenburg, Peeke), 60. Robinson (Jenner). Brankári: Anderson - Merzlikins, strely na bránku: 41:36

Minnesota Wild - New York Islanders 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Reaves (Greenway), rozh. nájazd Gaudreau - 15. Bailey (Mayfield, Koivula). Brankári: Gustavsson - Sorokin, strely na bránku: 31:40

Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 48. Jankowski - 52. Crosby (McGinn, Rakell), 59. Zucker, 60. Rust (Guentzel, Dumoulin). Brankári: Saros - Jarry, strely na bránku: 25:34

St. Louis Blues - Seattle Kraken 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Góly: 26. Thomas (Bučnevič), 30. Saad (Leddy, Faulk), 55. Bučnevič (Thomas) - 10. Geekie (Sprong, Larsson), 27. McCann (Dunn, Tolvanen), 34. Geekie (Sprong, Schultz), 50. Oleksiak (Donato, Tolvanen), 60. Tanev (Tolvanen, Gourde). Brankári: Binnington - Jones, strely na bránku: 25:26

Winnipeg Jets - Los Angeles Kings 5:6 pp a sn (2:0, 3:3, 0:2)

Góly: 16. Morrissey (Scheifele, Wheeler), 18. Morrissey (DeMelo), 27. Connor (Scheifele, Morrissey), 33. Stenlund (Morrissey, DeMelo), 39. Stenlund (Lowry) - 21. Kopitar (Fiala, Doughty), 30. Kopitar (Edler, Byfield), 31. Kopitar (Doughty), 42. Kopitar (Grundström, Durzi), 56. Vilardi (Lizotte, Iafallo), rozh. nájazd Kempe. Brankári: Hellebuyck - Copley, strely na bránku: 31:37

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 11. Boyd, 19. Hayton (Schmaltz, Keller), 26. McBain (Stecher, Maccelli), 49. Schmaltz (Keller, Gostisbehere) - 59. Athanasiou (Phillips). Brankári: Vejmelka - Stalock, strely na bránku: 33:24

Calgary Flames - Boston Bruins 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 21. Coleman (Andersson), 49. Dube (Toffoli, Tanev), 50. Huberdeau (Kadri, Pelletier) - 5. Orlov (Lindholm, Nosek), 14. Orlov (DeBrusk, Bergeron), 55. Zacha (Orlov, DeBrusk), 65. McAvoy (Bergeron, Marchand). Brankári: Vladař (21. Markström) - Ullmark, strely na bránku: 57:20

San Jose Sharks - Montreal Canadiens 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 2. MacDonald - 49. Guhle, 50. Ylönen (Pitlick, Dvorak), 60. Dvorak (Suzuki, Anderson). Brankári: Kähkönen - Allen, strely na bránku: 38:32

Slovák v akcii:

Erik Černák (Tampa Bay) 17:32 0 0 0 0 3 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/