Kórejská republika obhájila zlato v tímovej súťaži mužov

Lukostrelci z Kórejskej republiky získali na OH v Tokiu zlato v mužskej tímovej súťaži. Foto: TASR/AP

Favoriti naznačili priebeh finále už v prvom sete, v ktorom trafili štyri desiatky a získali ho pomerom 59:55.

Tokio 26. júla (TASR) - Lukostrelci z Kórejskej republiky získali na OH v Tokiu zlato v mužskej tímovej súťaži. V pondelkovom finále zdolali Taiwan suverénne 6:0. Bronz získali domáci Japonci po víťazstve nad Holanďanmi 5:4. Kórejčania obhájili triumf z Ria de Janeiro a a získali už tretie lukostrelecké zlato v Tokiu.

Favoriti naznačili priebeh finále už v prvom sete, v ktorom trafili štyri desiatky a získali ho pomerom 59:55. Taiwančania síce v druhom zlepšili mušku, ale na stopercentných súperov nemali nárok. Najvyrovnanejší bol záverečný set, ktorý vyhrali Kórejčania o bod 56:55.