Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. júl 2024Meniny má Iľja a Eliáš
< sekcia Šport

Koronavírus môže podľa Infantina ohroziť marcové reprezentačné zápasy

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino, fot z archívu. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Koronavírus môže ohroziť marcové reprezentačné zápasy, uviedol Infantino

Lausanne 29. februára (TASR) – Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino nevylúčil, že v dôsledku šíriaceho sa koronavírusu môže dôjsť k presunutiu marcových reprezentačných zápasov na iný dátum. V danom termíne čaká Slovensko domáci barážový duel o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy s Írskom a prípadný rozhodujúci zápas proti úspešnému z dvojice Severné Írsko – Bosna a Hercegovina.

"Zdravie ľudí je dôležitejšie ako akýkoľvek zápas," povedal Infantino podľa webu BBC. K situácii sa vyjadrila aj Medzinárodná hráčska asociácia FIFPro, ktorá zastupuje viac ako 65 tisíc futbalistov: "Hráči v tejto veci už dokonca kontaktovali odbory. Starosti im robia predovšetkým stretnutia v najviac postihnutých oblastiach. FIFPro zdieľa ich obavy a chce zabrániť tomu, aby sa stal futbal prostriedkom na šírenie ochorenia."

V súvislosti s obavami pred koronavírusom boli v piatok podniknuté viaceré opatrenia. Vo Švajčiarsku sa nebudú tento víkend hrať zápasy prvej a druhej ligy. Útočník anglického Tottenhamu Son Heung-Min musí byť po návrate z rodnej Kórejskej Republiky, kde podstúpil operáciu zlomenej ruky, zostať v domácej karanténe. Newcastle a West Ham dokonca zakázali akékoľvek podávanie rúk v tréningovom centre.

Infantino napriek tomu verí, že marcový asociačný termín prebehne podľa plánu: "Nechcem robiť unáhlené závery. Situáciu pozorne sledujeme a veríme, že sa šírenie vírusu spomalí. V tejto chvíli je to však bohužiaľ naopak. Ak sa budú musieť zápasy odohrať v inom termíne alebo bez divákov, musíme sa s tým jednoducho zmieriť."