Quantcast
< sekcia Šport

Koscelník prestúpil z Liberca do Rapidu Viedeň

Na snímke sprava slovenský futbalista Martin Koscelník a švédsky futbalista Ludwig Augustinsson v hlavičkovom súboji počas zápasu E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale Švédsko - Slovensko. Foto: TASR - Martin Baumann

Dvadsaťsedemročný pravý obranca pôsobil v Liberci štyri sezóny.

Viedeň 29. júna (TASR) - Slovenský futbalista Martin Koscelník prestúpil zo Slovana Liberec do Rapidu Viedeň. S rakúskym klubom podpísal kontrakt na tri roky.

Dvadsaťsedemročný pravý obranca pôsobil v Liberci štyri sezóny. "Keď som sa dozvedel o ponuke, prvé pocity boli fantastické. Viem, že sa riešili aj iné kluby, ale keď mi manažér Andrej Augustín povedal, že je oficiálna ponuka z viedenského Rapidu, bol som doslova na špičkách. Povedal som, že to beriem. A následne sa to zbehlo veľmi rýchlo. Vo štvrtok prišiel prvý impulz a už v pondelok bolo všetko dotiahnuté. V utorok som mal vo Viedni lekárske a fyzické testy, bol to náročný deň a všetko dopadlo dobre, takže som mohol podpísať zmluvu. Rapid je veľký klub s bohatou tradíciou, navyše je blízko Slovenska, takže som rád, že som sa upísal zeleno-bielym, a vynasnažím sa im pomôcť dostať sa na vyššie priečky v lige i v európskych súťažiach. A teraz sa musím naučiť nemecký jazyk," povedal štrnásťnásobný slovenský reprezentant v tlačovej správe jeho zastupiteľskej agentúry Sports Entertainment Group.