Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Šport

Košičania začali prípravu s tromi posilami i uzdraveným Pačindom

Na snímke tréner FC Košice Gergely Geri počas tlačovej konferencie pred štartom novej sezóny Niké ligy v Košiciach 17. júna 2024. Foto: TASR - František Iván

Tréner Gergely Geri naznačil aj ďalšie posilnenie kádra, no konkrétne mená zatiaľ neprezradil. Zaujímavým spestrením prípravného obdobia bude generálka na domácu ligu proti AS Rím.

Košice 17. júna (TASR) - Futbalisti FC Košice začali spoločnú prípravu na sezónu 2024/2025 s tromi novými tvárami a aj s navrátilcom Erikom Pačindom, ktorý sa zotavil po zranení. Tréner Gergely Geri naznačil aj ďalšie posilnenie kádra, no konkrétne mená zatiaľ neprezradil. Zaujímavým spestrením prípravného obdobia bude generálka na domácu ligu proti AS Rím.

Hráči FC Košice boli v sezóne 2023/2024 nováčik v najvyššej súťaži a o zotrvaní v nej rozhodli až v závere bojov v skupine o udržanie sa. V nasledujúcom ročníku by sa radi vyhli záchranárskym prácam a tomu chcú prispôsobiť aj stavbu kádra. "Verím, že poskladáme konkurencieschopné mužstvo s vhodnými typmi hráčov. Naša príprava bude krátka, máme v nej kvalitných súperov, no veľmi sa už tešíme na samotnú ligu," konštatoval tréner Geri, ktorý sa trénerského kormidla ujal pred posledným zápasom uplynulej sezóny. Jeho zverenci vtedy zvíťazili nad Michalovcami 2:0 v priamom súboji o vyhnutie sa baráži. Geri sa po splnení hlavného cieľa dohodol s klubom na pokračovaní spolupráce a verí, že ročník 2024/2025 prinesie košickému futbalu viac radosti: "Prvý rok bol pre klub ťažký. Verím, že druhý zvládneme lepšie a posunieme sa minimálne o 2-3 priečky."V medzisezónnom období pribudli do košického kádra Szilárd Bokros a Daniel Magda a aj už bývalý kapitán Ružomberka Marek Zsigmund, ktorý by mal vystužiť stred poľa. V blízkom období by mal klub predstaviť aj ďalšie nové tváre a aj informovať o hráčoch, s ktorými už nepočíta. "Teraz sa to rozbieha a zatiaľ nechcem hovoriť konkrétne mená. Intenzívne pracujeme na tom, aby sme získali vhodné typy. Chceme ísť cestou slovenských hráčov a aj omladiť káder," prezradil Geri.

Košický klub nedávno informoval o atraktívnom prípravnom zápase, v ktorom si v pondelok 22. júla na domácom trávniku zmeria sily s AS Rím. "Odohrať prípravný zápas s takým súperom je skvelé pre každého. Verím, že diváci zaplnia štadión a odohráme kvalitý zápas," poznamenal Geri.

Do prípravy sa od pondelka zapojil aj skúsený Erik Pačinda, ktorý veľkú časť sezóny 2023/2024 vynechal pre problémy s nohou. Odohral v nej sedem zápasov a v januári absolvoval operáciu achilovky. "Mal som päťmesačnú dovolenku, ale už sa cítim dobre. Noha drží a už som nastavený všetko odtrénovať a verím, že mužstvu pomôžem. Myslím si, že Košice patria vyššie, než hrali v minulej sezóne a verím, že mužstvo bude vyskladané tak, aby od začiatku získavalo body," poznamenal Pačinda.

V klube si veľa sľubujú aj od Zsigmunda, pre ktorého išlo o prvú zmenu pôsobiska v profesionálnej kariére. "Je to pre mňa veľká zmena, predsa len som žil 27 rokov v jednom meste, v jednom klube. Teším sa, že si zahrám v zápase proti AS Rím, ktorý bude určitá náplasť na absenciu v pohárovej Európe," uviedol Zsigmund, pre ktorého bol príchod do košického klubu špeciálny, keďže práve v tamojšej Košickej futbalovej aréne sa 1. mája tešil z triumfu v Slovenskom pohári. Vo farbách MFK Ružomberok triumfoval nad Spartakom Trnava 1:0. "Už vtedy som síce vedel o ponuke z Košíc, no nepripúšťal som si odchod. Cítil som veľký záujem z tohto klubu a som rád, že som tu," prezradil Zsigmund.

Po sezóne 2023/2024 v tíme s veľkou pravdepodobnosťou nebudú pokračovať Michal Jonec, Eric Davis, Lukáš Greššák, Martin Šindelář, Deni Hočko, Moha, Kristi Qose, Oleksandr Golikov a Bernard Petrák.

Káder FC Košice na prvom spoločnom tréningu pred sezónou 2024/2025:

Brankári: Cristiano Figueiredo, Frederik Valach

Obrancovia: Lukáš Fabiš, Daniel Magda, Dominik Kružliak, Nicolas Gorosito, Jakub Jakubko, Ján Krivák, Nassim Innocenti, Szilárd Bokros, Ján Mizerák, Dominik Veselý

Stredopoliari: Damián Urban, Rastislav Korba, Marek Zsigmund, Péter Varga, Dávid Gallovič, Miroslav Sovič ml., Marquinho (skúška), Šimon Sabolčík

Útočníci: Michal Faško, Erik Pačinda, Richard Slanina, Žan Medved, Alabi Ademola (skúška)
Program prípravných zápasov FC Košice pred sezónou 2024/2025:

Sobota, 22.júna: FK Humenné - FC Košice

Sobota, 29. júna: FC Kisvárda (Maď.) - FC Košice

Streda, 3. júla: MŠK Žilina - FC Košice

Sobota, 6. júla: MFK Zemplín Michalovce - FC Košice

Sobota, 13. júla: Górnik Zabrze (Poľ.) - FC Košice

Pondelok, 22. júla: FC Košice - AS Rím (Tal.