Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Košice doma porazili Spišskú Novú Ves 4:1

Na snímke radosť hráčov Košíc po treťom góle, zľava Jakub Linet, Matúš Havrila a Oliver Jokeľ v zápase 21. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 27. novembra 2022 v Košiciach. Foto: TASR - František Iván

Košičania potvrdili úspešnú bilanciu na vlastnom ľade, keď zvíťazili v ôsmich domácich dueloch za sebou.

Košice 27. novembra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 21. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:1. K víťazstvu zamierili po úspešnej prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0. Za domácich sa dvakrát presadil Ville Leskinen, po jednom góle pridali Joona Jääskeläinen a Oliver Jokeľ. Jediný gól hostí strelil v 46. minúte Michael Vandas.

Košičania potvrdili úspešnú bilanciu na vlastnom ľade, keď zvíťazili v ôsmich domácich dueloch za sebou. Po 21. kole im patrí priebežná 4. priečka so ziskom 36 bodov o skóre pred Michalovcami. Hráči Spišskej Novej Vsi nenadviazali na dve víťazstvá a s 34 bodmi sú na 6. mieste.

TEL - 21. kolo:

HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 8. Leskinen (Šedivý, Romančík), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Chovan), 44. Jokeľ (Havrila), 60. Leskinen (Campbell) - 46. Vandas (Ulander). Rozhodovali: T. Orolin, Novák - Jurčiak, Valo, vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2745 divákov

Košice: Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Tybor, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Žiak, Malina, Beaudry, Romaňák, Ulander, Česánek, Groch - Giľák, Salituro, Verbeek - Vandas, Kerbashian, Novák - Rapáč, Nellis, Majdan - Hamráček, Bortňák, Vartovník