Quantcast
< sekcia Šport

Košice vedia o sile Slovana, Šedivý: Netreba mať prehnaný rešpekt

Eduard Šedivý, archívna snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

V súčasných kádroch Slovana a Košíc je päť hráčov s minulosťou v tíme súpera. Proti bývalým košickým spoluhráčom nastúpia Slovanisti Marcel Haščák, Martin Belluš a Jakub Sukeľ.

Košice 6. apríla (TASR) - Hokejisti HC Košice vnímajú Slovan Bratislava ako najsilnejšieho možného súpera, pred ktorým však nechcú mať príliš veľký rešpekt. V semifinálovej sérii Kaufland play off Tipos extraligy 2021/2022 nie sú v pozícii favorita, začnú ju dvomi zápasmi na ľade súpera s cieľom zvíťaziť aspoň v jednom z nich. Brankár "oceliarov" Andrej Košarišťan aj jeho spoluhráči veria, že po nepriaznivých výsledkoch s "belasými" v základnej časti sa potvrdí, že play off je iná súťaž.

Košičania podľahli Slovanu vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch v základnej časti 2021/2022. Nezískali v nich ani bod a tohto súpera nezdolali od 1. marca 2020, keď na bratislavskom ľade zvíťazili 4:1. Bol pri tom aj Košarišťan, ktorý víťazstvo "oceliarov" sledoval zo striedačky. Odvtedy Slovanu podľahli v ôsmich extraligových zápasoch a pred vzájomnou sériou si uvedomujú, že niet lepšej príležitosti na revanš. "Slovan vnímam ako silného súpera. Je to favorit série, vyhral základnú časť a jeho sila je veľká. Budú to pre nás náročné zápasy, no dáme do nich maximum nášho úsilia. Sériu začíname vonku a bolo by dobré, ak by sa nám podarilo vyhrať jeden z úvodných dvoch zápasov," uviedol Košarišťan pre TASR.

V košickej bránke nastúpil vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch v ZČ, v dvoch prípadoch však po spŕške gólov prepustil miesto Dominikovi Riečickému. Košičanom stretnutia s "belasými" príliš nevyšli a to by radi zmenili: "Zápasy s nimi boli špecifické. Síce sme všetky prehrali, ale viackrát nechýbalo veľa k tomu, aby sme bodovali. Play off je však iná súťaž a verím, že všetci spravíme všetko pre to, aby sme boli lepší a aby to mal Slovan s nami ťažšie než v ZČ."

Slovan bol v základnej časti (spoločne s Nitrou) so 189 strelenými gólmi najlepší spomedzi všetkých tímov a v štyroch zápasoch strelili Košiciam 17 gólov. Košarišťan a spol. si uvedomujú ofenzívnu silu súpera: "Ich štatistiky hovoria za všetko. Slovan má v útoku veľké mená. Play off je však špeciálne aj v tom, že hocikto môže dať dôležitý gól a nebezpečný je každý hráč. My si musíme dať pozor na všetkých. Hovorí sa, že play off rozhodujú štvrté formácie, preto nesmieme podceniť ani jedno striedanie," poznamenal košický brankár.

V súčasných kádroch Slovana a Košíc je päť hráčov s minulosťou v tíme súpera. Proti bývalým košickým spoluhráčom nastúpia Slovanisti Marcel Haščák, Martin Belluš a Jakub Sukeľ. Dres Slovana si v minulosti obliekli obranca Eduard Šedivý a útočník Marek Bartánus, ktorý s ním získal v roku 2012 majstrovský titul po dramatickej sedemzápasovej finálovej sérii práve s Košicami. Šedivý odohral za Slovan predčasne ukončenú sezónu 2019/2020. "Spoločne s Marekom Bartánusom sme hrali proti nášmu bývalému klubu už vo štvrťfinále proti Michalovciam a rovnaká situácia nastane aj teraz. O motiváciu však máme postarané všetci. Vieme o sile súpera, no netreba mať z neho prehnaný rešpekt," poznamenal Šedivý, ktorý verí v silu košického mužstva.

To začínalo aj sériu s Michalovcami na ľade súpera, no napokon z toho spravilo výhodu, keďže sa na domáci ľad presunulo s vedením 2:0 na zápasy. "Slovanisti zvíťazili v základnej časti, takže je zrejmé, že je to najsilnejší súper, akého sme mohli dostať. Avšak s každým sa dá hrať, aj so Slovanom. Liga je vyrovnaná a či by sme hrali proti Slovanu alebo proti Zvolenu, vždy by sme museli dať do toho sto percent. Sila belasých je jasná. Majú široký káder, dobrých brankárov aj obranu a kreatívnych útočníkov. Aj my však máme svoju kvalitu," povedal Šedivý pre TASR.