Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Šport

Košické tréningové centrum pre tenis a bedminton otvoria v máji

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Výstavba NTC trvala od júna 2022 do apríla tohto roka. Celkové investičné náklady na stavebné práce predstavovali 15,3 milióna eur bez DPH.

Košice 2. mája (TASR) - Košické Národné tréningové centrum (NTC) pre tenis a bedminton získalo tento týždeň právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Nové športovisko slávnostne otvoria pre verejnosť 15. mája. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

"Dolaďujeme už len posledné drobnosti," uviedol primátor Jaroslav Polaček s tým, že do výslednej podoby tohto športového stánku zakomponovali aj požiadavky verejnosti. Podľa neho bude spolu s Košickou futbalovou arénou, Steel arénou a budúcim Národným olympijským centrom plaveckých športov súčasťou športovej infraštruktúry národného významu.

Základom projektu je šesťkurtová tenisová hala, v ktorej sa počíta s využitím spravidla troch kurtov na tenis a na zvyšných troch kurtoch bude dočasne položených 14 bedmintonových povrchov. V pripojenej trojpodlažnej prevádzkovej budove vznikli šatne, hygienické zariadenia a fyzioterapia, recepcia, kancelárie, reštaurácia a obchodný priestor i prevádzka fitnescentra so zázemím. Súčasťou areálu je aj osem vonkajších antukových tenisových kurtov a detské ihrisko. Pre návštevníkov bude k dispozícii 85 parkovacích miest.

Košické NTC bude po svojom otvorení slúžiť na prípravu talentovanej mládeže z východného Slovenska a zároveň ako športové centrum pre obyvateľov Košíc a blízkeho okolia s využitím na tenis a bedminton. "Fungovať by malo podobne ako Národné tenisové centrum v Bratislave. V ňom sa do 16.00 h pripravuje mládež, ktorú vo večerných hodinách vystrieda verejnosť," uvádza mesto. Predpokladá, že na pravidelnej báze by tu denne mohlo športovať od 300 do 500 osôb.

Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igora Mošku sa podarilo dokončiť dlhoočakávaný projekt nielen zo strany košickej, ale aj celoslovenskej športovej verejnosti, pričom vznikli veľmi kvalitné podmienky na prípravu talentov a zároveň superšportovisko pre každodenný pohyb.

Výstavba NTC trvala od júna 2022 do apríla tohto roka. Celkové investičné náklady na stavebné práce predstavovali 15,3 milióna eur bez DPH. Na financovaní sa 60 percentami podieľalo Ministerstvo financií SR a po 20 percent prispeli akcionári spoločnosti NTC Košice, ktorým sú STZ a mesto Košice. To financovalo výstavbu vkladmi do základného imania spoločnosti v rokoch 2021 až 2024 v celkovej sume 2,94 milióna eur.