Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Košickí futbalisti podľahli Ružomberku 1:3

Zľava útočník Ružomberka Mulumba Mukendi a košický kapitán Peter Šinglár počas zápasu 5. kola slovenskej futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Ružomberok a MFK Košice 12. augusta 2012 v Ružomberku. Foto: TASR/Dušan Hein

V 27. min. brankár hostí Tofiloski pri odkope trafil Mulumbu, ktorý nebol na ihrisku ani minútu a lopta sa skončila v košickej sieti – 2:0.

Ružomberok 11. augusta (TASR) - Do zápasu živšie vstúpili hostia, za štyri minúty sa do dvoch sľubných pozícií dostal Karaš. No potom Ružomberčania pridali a začali čoraz viac presúvať hru na košickú polovicu.

V 15. min. Nagy za obranou hostí našiel Luptáka a ten otvoril skóre. V 27. min. brankár hostí Tofiloski pri odkope trafil Mulumbu, ktorý nebol na ihrisku ani minútu a lopta sa skončila v košickej sieti – 2:0. Košičania potom zapli a v 36. min. zakontrovali gólom Nováka. Tesne pred prestávkou sa za hlavu chytal Šingliar, po svojom lufte pred ružomberskou bránou.

Do druhého dejstva vstúpili agilnejšie Košice. Karašovi v poslednej chvíli nohu do strely dal Greššák. Vzápätí po prihrávke Nováka sa pred domácou bránou nepresadil Škutka. No v 67. min. vyšla Ďubekovi parádna strela do šibenice – 3:1. A tým bolo "vymaľované", hoci východniari sa naďalej snažili o zmenu stavu. V 79. min. Gál-Andrezly vyskúšal Zicha a naprázdno vyšiel aj o tri minúty na to Novák.

MFK Ružomberok – MFK Košice 3:1 (2:1)
15. Lupták, 30. Mulumba, 67. Ďubek – 36. Novák. ŽK: Mulumba, Práznovský – Ostojič., Gál-Andrezly. Rozhodoval: Matúš – 1426 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Ružomberok: Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Nosek – M. Nagy – Lupták (86. Bielák), Ďubek, Š. Pekár (57. Almaský), Serečin – Lovás (29. Mulumba).

MFK Košice: Tofiloski – Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič – Kuzma (Gál-Andrezly), Novák, Šingliar, Matič 81. Hovančík), Karaš (61. Bukata) – Škutka.