Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. marec 2023Meniny má Alena
< sekcia Šport

Kouč Levíc pred rozhodujúcim duelom s Opavou: Bude to boj

Na snímke tréner Levíc Michal Madzin. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Oba tímy majú v Európskom pohári FIBA fazónu. Levičania zvládli dvakrát za sebou zápasy, v ktorých museli nutne uspieť – vyhrali nad Balkanom (73:62) a Keravnosom (86:80).

Levice 29. novembra (TASR) – Záverečné kolo zápasov v D-skupine Európskeho pohára FIBA rozhodne o tom, či basketbalisti Patriotov Levice budú pokračovať v ďalšej fáze alebo sa so súťažou rozlúčia. V česko-slovenskej konfrontácii s Opavou (streda 30. novembra o 19.00 h) potrebujú bezpodmienečne uspieť, o všetkom ďalšom rozhodne paralelne sa hrajúci duel Keravnosu s Balkanom.

Situácia pred záverečným kolom sa vyvinula tak, že všetky štyri tímy môžu postúpiť, respektíve skončiť účinkovanie v európskych súťažiach. „Čaká nás zápas roka, vnímame to s veľkým očakávaním a uvidíme, čo toto stretnutie prinesie. Som toho názoru, že všetci si uvedomujeme, o aký zápas ide a čo nám môže priniesť. O motiváciu máme postarané. Skupina sa napokon vyvinula veľmi zaujímavo a vyrovnane. Žiaden tím nemá pred posledným kolom nič isté, bude sa bojovať do poslednej minúty a sekundy,“ uviedol pre TASR tréner Levíc Michal Madzin.

Jeho tím sa môže po Prievidzi stať druhým slovenským zástupcom, ktorému sa podarí prebojovať do ďalšej fázy Európskeho pohára FIBA. To by znamenalo minimálne 6-zápasovú porciu s ďalšími tímami z Európy. V hre je veľa, čo si uvedomujú aj samotní hráči. „Určite je to pre tento tím zápas roka, ale aj pre celú organizáciu, Levice a tamojší basketbal. My to však neberieme inak, je to pre nás normálne stretnutie. Budeme mať lepší prístup, ako tomu bolo v predchádzajúcich dvoch ligových stretnutiach, v ktorých sme nehrali náš basketbal. Nechceme si dať na seba tlak, ale je tam pozitívna nervozita, pretože sa na tento duel tešíme. Musíme vyhrať, ale bolo to tak aj proti Balkanu a Keravnosu. Súpera rešpektujeme. Mal som už niekoľko dôležitých zápasov, či už v pohári alebo v lige, keď sa hralo o majstra, ale nedá sa to porovnať s touto úrovňou, ktorú teraz hrám. Dúfam, že tímu pomôžem k víťazstvu,“ vyhlásil krídelník Ben Kovac.

Oba tímy majú v Európskom pohári FIBA fazónu. Levičania zvládli dvakrát za sebou zápasy, v ktorých museli nutne uspieť – vyhrali nad Balkanom (73:62) a Keravnosom (86:80). Opava dokonca ťahá trojzápasovú šnúru úspechov, všetko odštartovala úspešná česko-slovenská konfrontácia (80:70), na ktorú nadviazali proti Keravnosu (79:74) a Balkanu (83:69). „Súpera poznáme, poslednými víťazstvami si taktiež zabezpečili, že v tomto zápase majú veľmi podobnú pozíciu ako my. Idú do duelu, ktorý rozhodne o všetkom. Verím, že sa dobre pripravíme a budeme dobre nastavení. Z našej strany to jednoznačne musí byť o obrovskej bojovnosti, chcení a srdci na ihrisku. Myslím si, že len týmito piliermi sa môžeme odraziť k niečomu výnimočnému,“ prezradil kouč Patriotov cestu k úspechu.

6. kolo skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA – D-skupina:


streda 30. novembra

19.00 h: Patrioti Levice – BK Opava
19.00 h: BC Keravnos Strovolou – BC Balkan Botevgrad

Tabuľka D-skupiny:

1. Balkan 5 3 2 386:379 8
2. Opava 5 3 2 383:381 8
3. Keravnos 5 2 3 396:395 7
4. Levice 5 2 3 380:390 7