< sekcia Šport

Tréner Kozák má o zostave proti PAOK-u jasno: Chceme urobiť maximum

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml. . Foto: TASR

O slovensko-grécku konfrontáciu je veľký divácky záujem, Tehelné pole by vo štvrtok mohlo byť vypredané.

Bratislava 21. augusta (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava vnímajú silu súpera v 1. zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020, no chcú sa pobiť o postup. Tréner Ján Kozák mladší má na štvrtkový zápas (21.00 h) k dispozícii všetkých hráčov a v hlave aj zostavu, ktorú pošle na trávnik.

Hráči Slovana túžia po postupe najmä po tom, čo po zisku titulu nečakane vypadli v 1. predkole Ligy majstrov s čiernohorskou Sutjeskou Nikšič. "Atmosféra v tíme je veľmi dobrá, myslíme pozitívne. Zápas berieme tak, že v ňom chceme uspieť, ale neberieme ho tak, že jeho výsledok určí, či sezóna bola úspešná, alebo nie," povedal na stredajšej tlačovej konferencii slovinský útočník Andraž Šporar.

Slovan sa v dvojzápase bude podľa Šporara spoliehať na svoje prednosti. Voči súperovi majú hráči rešpekt, no nie strach: "Nevnímam PAOK ako veľkého favorita a nevnímam náš tím tak, že my nemáme čo stratiť. Áno, Solún má svoju silu, rešpekt máme, ale ja verím nášmu mužstvu. Nebudeme hrať so strachom."

Na snímke futbalista ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar.
Foto: TASR - Jakub Kotian

Kanonier "belasých" skóroval v uplynulom ligovom zápase vo Fortuna lige proti Seredi, rád by skóroval aj vo štvrtok. "Som útočník, chcem dávať góly a budem rád, keď sa mi to podarí. Ale aj keď ho dá stredný obranca a zvíťazíme, tak budem veľmi spokojný," dodal Šporar.

Tréner Kozák má k dispozícii všetkých hráčov, všetci sú zdraví a nikto nemá zdravotné komplikácie. "Priznám sa, že zostavu mám v hlave. Verím, že sa už nič nestane, a že pôjdeme do zápasu s tým, čo mám v pláne. Chceme uspieť našim výkonom. Čaká náš ťažký súper. My máme stále čo zlepšovať, ale ak budeme hrať tímovo, máme šancu," uviedol kormidelník Slovana, pre ktorého je najbližší zápas na lavičke "belasých" vrcholom v jeho trénerskej kariére. Ako povedal, je aj nervózny. "Áno, je to zatiaľ môj vrchol. Ale ja som nervózny pred každým zápasom. Snažím sa však pre mužstvo spraviť vždy maximum. Budem spokojný, keď si po zápase budeme môcť všetci povedať, že sme urobili všetko čo sa dalo."

Kozák prebral mužstvo Vladimirovi Radenkovičovi, ktorého vedenie Slovana odvolalo po zápase 2. predkola Európskej ligy proti kosovskému KF Feronikeli. Odvtedy s ním ťahá osemzápasovú víťaznú šnúru. Štyri triumfy si Slovan pod jeho vedením pripísal vo Fortuna lige a rovnaký počet v pohárovej Európe. Teraz ho však čaká najťažšia skúška. "V tomto dvojzápase je favorit jasný, veď Ajaxu dal štyri góly. Ale my sa pobijeme o úspech a verím, že nám pomôžu aj fanúšikovia," povedal tréner.

V zostave Grékov by mohol nastúpiť slovenský reprezentant Miroslav Stoch. So súčasným trénerom Slovana odohral v reprezentácii niekoľko zápasov, no z národného tímu ho neskôr vyradil jeho otec, tréner Ján Kozák starší. Kozák mladší si so Stochom žiadne esemesky pred zápasom nevymenil. "Ja ho rešpektujem ako hráča, zvyšok si nechám pre seba, nebudem to komentovať," uzavrel tréner Bratislavčanov.

Na snímke futbalista PAOK Solún Miroslav Stoch počas tlačovej konferencie pred prvým zápasom play off Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava - PAOK Solún, 21. augusta 2019 v Bratislave.
Foto: TASR/Pavol Zachar


Dvadsaťdeväťročný Stoch na otázku, či je podľa neho PAOK favorit odpovedal, že papierové predpoklady sú jedna vec, realita iná: "Šanca je 50 na 50, hrá sa s guľatou loptou na dve bránky. Sme papierový favorit, ale nič to neznamená. Bude to ťažký zápas. Rozhodne sa na ihrisku a berieme to úplne vážne. Musíme sa veľmi dobre pripraviť, to bude dôležité."

O dobrej príprave hovoril aj tréner gréckeho majstra Abel Ferreira. Portugalský kouč vie, že jeho zverenci to na Tehelnom poli nebudú mať jednoduché: "Musím pripraviť mužstvo na zápas čo najlepšie. Robíme všetko pre to, aby sme uspeli. Vo futbale neexistuje ľahký zápas a nebude to ľahké ani zajtra. Ale my musíme na ihrisku ukázať kvalitu. Všetci hráči sú pripravení, vedia, čo sa od nich očakáva. Verím, že výsledok každého presvedčí, že sme sa dobre pripravili."

O slovensko-grécku konfrontáciu je veľký divácky záujem, Tehelné pole by vo štvrtok mohlo byť vypredané. V predaji je posledných 2000 vstupeniek.