Quantcast
< sekcia Šport

Krankla zadržali po zápase v Linzi, mal zraziť policajta

Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA

Okrem úspechov s viedenským klubom má na konte aj zisk Pohára víťazov pohárov 1979 s Barcelonou i Zlatú kopačku z roku 1978.

Linz 15. augusta (TASR) - Ikonického rakúskeho futbalistu Hansa Krankla zadržala v nedeľu polícia. Po zápase medzi LASK Linz a Rapidom Viedeň (2:1) mal na VIP parkovisku zraziť autom jedného z mužov zákona.

Samotný Krankl obvinenie odmieta a považuje ho za hlúpe. "Chcel som odbočiť z parkoviska doprava a zastavil ma policajt. Mal som podľa neho čakať, kým fanúšikov Rapidu odvezie autobus, no cesta bola voľná. Potom si vypýtal doklady a povedal, že som zatknutý," opísal situáciu zo svojho pohľadu bývalý reprezentačný útočník pre APA.

Na nedeľnom ligovom stretnutí bol ako expert televízie Sky a podľa polície zastavil vozidlo až v momente, keď došlo k miernemu kontaktu s jedným z príslušníkov. Na stanici ho vypočuli a pustili, pričom vyšetrovanie stále prebieha. "Ľudia v mojom okolí vedia, že by som nikdy nezranil policajta," zdôraznil Krankl, ktorý získal s Rapidom dva ligové tituly a štyrikrát Rakúsky pohár.

Okrem úspechov s viedenským klubom má na konte aj zisk Pohára víťazov pohárov 1979 s Barcelonou i Zlatú kopačku z roku 1978. Štyrikrát bol najlepší strelec rakúskej Bundesligy, Svoju krajinu reprezentoval v 69 zápasoch a v národnom drese strelil 34 gólov.