Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Šport

Krasokorčuliar Hagara skončil tretí vo finále juniorskej Grand Prix

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Sedemnásťročný Hagara dostal za svoj výkon v krátkom programe 71,43 b a na vedúceho Kórejčana Hyungyeoma Kima strácal 5,58 bodu.

Peking 9. decembra (TASR) - Slovenský krasokorčuliar Adam Hagara obsadil tretie miesto vo finále juniorskej Grand Prix v Pekingu. V sobotňajších voľných jazdách si udržal priečku z krátkeho programu a dokopy nazbieral 213,26 bodov.

Sedemnásťročný Hagara dostal za svoj výkon v krátkom programe 71,43 b a na vedúceho Kórejčana Hyungyeoma Kima strácal 5,58 bodu. V sobotnej voľnej jazde obsadil taktiež tretie miesto s výsledkom 141,83 b, čo mu stačilo aj celkovo na bronzovú pozíciu. Líder z prvého kola Kim skončil druhý so známkou 146,60 b (celkovo 223,61 b), keď ho vo voľnej jazde i celkovom poradí predbehol štvrtý z krátkeho programu Rio Nakata. Japonský pretekár dostal za svoje sobotňajšie vystúpenie až 160,06 bodov a s celkovým skóre 227,77 v Pekingu triumfoval.

"Je to najväčší úspech nášho športu od vzniku samostatného Slovenska. Už len dostať sa do finále Grand Prix, kde štartuje šestica najlepších juniorov alebo dospelých, a navyše na svojom prvom získať bronzovú medailu, je niečo neslýchané. Takto sme si to my ani Adam na začiatku sezóny neplánovali, ale podarilo sa. Adam zajazdil voľnú jazdu s dvoma malými drobnými chybičkami a hoci ho predbehol Japonec, ktorý bol po krátkom programe štvrtý, udržal si tretiu priečku," povedal pre TASR prezident Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Jozef Beständig.

Ten prezradil aj to, že organizátori zavolali Hagaru na nedeľňajšiu exhibíciu, kam z juniorov idú zvyčajne iba víťazi: "Je to ďalšia skvelá správa, zanechal veľmi dobrý dojem a má to veľmi dobre rozbehnuté. Čo viac si prijať pre náš šport, Ako predseda zväzu môžem povedať, že máme obrovskú, obrovskú radosť."

výsledky:

1. Rio Nakata (Jap.) 227,77 b,
2. Hyungyeom Kim (Kór. rep.) 223,61,
3. Adam HAGARA (SR) 213,26,
4. Juheon Lim (Kór. rep.) 209,99,
5. Francois Pitot (Fr.) 197,31,
6. Daniel Martynov (USA) 183,47