Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Krasokorčuliari Sakamotová a Malinin skončili najlepší medzi sólistami

Na snímke Kaori Sakamotová. Foto: TASR/AP

Poradie sa nezmenilo ani v tanečných pároch po voľných tancoch. Prvé miesto obsadilo americké duo Madison Chocková a Evan Bates s 221,61 bodu.

Peking 9. decembra (TASR) - Japonka Kaori Sakamotová sa stala suverénnou víťazkou súťaže žien vo finále krasokorčuliarskej Grand Prix ISU v Pekingu. Pred druhou Loenou Hendrickxovou z Belgicka triumfovala s náskokom vyše 20 bodov. Pódium doplnila ďalšia japonská reprezentantka Hana Jošidová, ktorá bola po krátkom programe štvrtá. Tretie miesto si neudržala Belgičanka Nina Pinzarroneová.

V súťaži sólistov triumfoval Američan Iľja Malinin. Vo voľnej jazde dostal známku 207,76 bodu a v celkovom súčte jediný prekonal hranicu 300 bodov. Druhú a tretiu priečku obsadili Japonci Šoma Uno a Yuma Kagiyama.

Poradie sa nezmenilo ani v tanečných pároch po voľných tancoch. Prvé miesto obsadilo americké duo Madison Chocková a Evan Bates s 221,61 bodu. Za nimi sa umiestnili Taliani Charlene Guignardová, Marco Fabbri a kanadská dvojica Piper Gillesová, Paul Poirier.

finále GP ISU

tanečné páry - konečné poradie po voľných tancoch: 1. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 221,61 b., 2. Charlene Guignardová, Marco Fabbri (Tal.) 215,51, 3. Piper Gillesová, Paul Poirier (Kan.) 213,58

ženy - konečné poradie po voľných jazdách: 1. Kaori Sakamotová (Jap.) 225,70, 2. Loena Hendrickxová (Belg.) 203,36, 3. Hana Jošidová (Jap.) 203,16

muži - konečné poradie po voľných jazdách: 1. Iľja Malinin (USA) 314,66, 2. Šoma Uno 297,34, 3. Yuma Kagiyama (obaja Jap.) 288,65