Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Kriechmayr zvíťazil v super-G v Kitzbüheli

Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr (uprostred) sa teší na pódiu z víťazstva v super-G mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Kitzbüheli 25. januára 2021. Na druhom mieste skončil Marco Odermatt (vľavo) zo Švajčiarska a tretí Matthias Mayer (vpravo) z Rakúska. Foto: TASR/AP

Celkovo dosiahol 29-ročný lyžiar piate víťazstvo v super-G, naposledy sa tešil vlani 29. februára v Hinterstoderi. Na konte má v prestížnom seriáli aj dva triumfy v zjazde.

Kitzbühel 25. januára (TASR) - V pondelkovom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Kitzbüheli triumfoval domáci pretekár Vincent Kriechmayr. Za ním skončil s odstupom 12 stotín sekundy Švajčiar Marco Odermatt, ktorý sa vďaka zisku 80 bodov posunul v celkovej klasifikácii na druhé miesto za lídra seriálu Alexisa Pinturaulta z Francúzska. Tretí bol ďalší Rakúšan Matthias Mayer (+0,55 s).

Preteky super-G boli pôvodne na programe v nedeľu. Organizátori však na tento deň presunuli druhý zjazd v rámci 81. ročníka hahnenkammského podujatia, ktorý sa v sobotu nekonal pre nepriaznivé poveternostné podmienky. Kriechmayr sa vydal na trať so štartovým číslom 5. Na treťom medzičase bol o 29 stotín rýchlejší ako Odermatt, na štvrtom mal na švajčiarskeho súpera zanedbateľné manko (+0,01 s). Pred cieľom mu namerali šiestu najvyššiu rýchlosť (130,12 km/h), vďaka ktorej odsunul Odermatta na druhé miesto a pripísal si premiérový triumf v prebiehajúcej sezóne.
Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr sa teší v cieli v super-G mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Kitzbüheli 25. januára 2021.

Celkovo dosiahol 29-ročný lyžiar piate víťazstvo v super-G, naposledy sa tešil vlani 29. februára v Hinterstoderi. Na konte má v prestížnom seriáli aj dva triumfy v zjazde. "Bola to dobrá jazda. Išiel som naplno aj za cenu rizika, aj preto som sa nevyhol malým chybám. Z víťazstva po dlhšom čase mám veľkú radosť," povedal v cieli Kriechmayr.

Výsledky pondelkového super-G SP mužov v Kitzbüheli:

1. Vincent Kriechmayr (Rak.) 1:12,58 min., 2. Marco Odermatt (Švaj.) +0,12 s, 3. Matthias Mayer (Rak.) +0,55, 4. Christof Innerhofer (Tal.) +0,59, 5. Christian Walder (Rak.) +0,70, 6. James Crawford (Kan.) +1,11, 7. Stefan Babinsky (Rak.) +1,19, 8. Matthieu Bailet (Fr.) +1,34, 9. Andreas Sander (Nem.) a Loic Meillard (Švaj.) +1,41

celkové poradie v super-G: 1. Kriechmayr 241 bodov, 2. Mauro Caviezel (Švaj.) 225, 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 172, 4. Mayer 160, 5. Odermatt 158, 6. Kjetil Jansrud a Adrian Smiseth Sejersted (obaja Nór.) po 140

celkové poradie SP: 1. Alexis Pinturault (Fr.) 800, 2. Odermatt 607, 3. Kilde 560, 4. Marco Schwarz (Rak.) 466, 5. Mayer 464, 6. Filip Zubčič (Chorv.) 462 ..., 61. ADAM ŽAMPA 79, 120. Andreas ŽAMPA (obaja SR) 11