Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Šport

Kristiansand aj s asistentom trénera Hlavatým získal tretí titul

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Kristiansand sa rýchlo ujal vedenia, viedol 5:1 a aj 9:4. Hráčky Ferencvárosu sa však nevzdali a do konca prvého polčasu znížili na rozdiel jediného gólu (13:14).

Budapešť 4. júna (TASR) - Hádzanárky tímu Vipers Kristiansand sa stali víťazkami Ligy majstrov 2022/23. V nedeľnom finále si v Budapešti poradili s Ferencvárosom Budapešť 28:24. Nórsky klub triumfoval v súťaži tretíkrát za sebou.

Kristiansand sa rýchlo ujal vedenia, viedol 5:1 a aj 9:4. Hráčky Ferencvárosu sa však nevzdali a do konca prvého polčasu znížili na rozdiel jediného gólu (13:14). Zástupkyniam nórskeho družstva však vyšiel úvod aj druhého polčasu, v ktorom zaznamenali šnúru 7:1 a tento moment znamenal zlom. "Je to paráda. Makali sme na tomto celú sezónu, dievčatá odviedli fantastickú prácu. Vyhrať v takejto atmosfére je úžasné," popísal slovenský asistent trénera Kristiansandu Tomáš Hlavatý pre Sport TV pocity z triumfu v zaplnenej budapeštianskej hale MVM Dome s kapacitou pre hádzanú 20.028 divákov.

Cenu pre MVP finálového turnaja dostala ruská kanonierka Anna Viachirevová, ktorá sa do Nórska presunula pred rokom z Rostova nad Donom a legionársky chlebíček si musela vyskúšať prvýkrát v kariére, keďže ruské kluby nemôžu pre inváziu na Ukrajinu v európskych súťažiach hrať. "Neexistuje tréner, ktorý by povedal, že Annu nechce v tíme. Tvrdo sme pracovali na jej príchode a myslím si, že rodinná atmosféra v klube jej urobila dobre a hádzaná ju opäť baví," vyhlásil Hlavatý.Liga majstrov - ženy, finálový turnaj v Budapešti:

finále

Vipers Kristiansand - Ferencváros Budapešť 28:24 (14:13)
najviac gólov: Viachirevová a Näsová Andersenová po 6, Robertsová 5 - Lekičová 5/3, Bölková 5, Cvijičová a Szöllősiová-Zácsiková po 3


o 3. miesto:
ETO Györ - Team Esbjerg 28:27 (16:9)