Kristoffersen vyhral nočný slalom v Garmisch-Partenkirchene

Nór Henrik Kristoffersen počas 1. kola nočného slalomu mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v nemeckom stredisku Garmisch Partenkirch v stredu 4. januára 2023. Foto: TASR/AP

Nór si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole, v ktorom dokonale využil štatrové číslo 1 a usadil sa na čele o 71-stotín pred Nemcom Linusom Strasserom.

Garmisch-Partenkirchen 4. januára (TASR) - Nórsky lyžiar Henrik Kristoferssen suverénnym spôsobom vyhral stredajší nočný slalom Svetového pohára. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene predstihol o 1,22 s Rakúšana Manuela Fellera, tretí skončil so stratou 1,46 s Francúz Clement Noel. Kristoferssen si pripísal na konto 29. triumf v prestížnom seriáli, prvý v tejto sezóne.

Nór si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole, v ktorom dokonale využil štatrové číslo 1 a usadil sa na čele o 71-stotín pred Nemcom Linusom Strasserom. V druhom kole sa Kristoferssen dobre popasoval s rozbitou traťou a nadviazal na úspešné vystúpenie z vlaňajška, keď v Ga-Pa slávil víťazné double. Strasser preteky nedokončil. Vedenie v celkovom poradí SP si udržal Švajčiar Marco Odermatt.

"Po troch druhých miestach to v tejto sezóne konečne vyšlo s útokom na najvyšší stupienok. Podmienky boli drsné, ale zvládol som zo. Dôležité bolo, že v 1. kole som si vybudoval dostatočný náskok," uviedol Kristoferssen pre Eurosport.