Kubiš sa stal celkovým víťazom GP Chantal Biya

Lukáš Kubiš, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Kubiš skončil v úvodnej etape tretí, druhú vyhral a po tretej, v ktorej obsadil 12. priečku, sa dostal na tretie miesto celkového poradia.

Yaoundé 10. októbra (TASR) - Slovenský cyklista Lukáš Kubiš sa stal celkovým víťazom 21. ročníka Grand Prix Chantal Biya v Kamerune.

Dvadsaťjedenročný pretekár v drese slovenskej reprezentácie si udržal prvú priečku aj po záverečnej 5. etape, ktorá viedla zo Sangmelimy do hlavného mesta Yaoundé a merala 166,2 km. Kubiš v nej obsadil 10. miesto a okrem dresu pre celkového víťaza si z podujatia Africa Tour odniesol aj biely pre najlepšieho mladého pretekára a zelený pre víťaza bodovacej súťaže.

Kubiš skončil v úvodnej etape tretí, druhú vyhral a po tretej, v ktorej obsadil 12. priečku, sa dostal na tretie miesto celkového poradia. V sobotu opäť získal etapové vavríny v špurte a dostal sa na čelo poradia, ktoré si v nedeľu udržal. Z ďalších Slovákov skončil na 6. mieste Adam Foltán.