Quantcast
< sekcia Šport

Kučera: Prístup Djokoviča je fackou pre zodpovedných

Srbský tenista Novak Djokovič, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Djokovič síce v Austrálii uspel na súde s odvolaním proti odobratiu víz, no stále ešte nemusí nastúpiť na turnaji. Vízum mu ešte môže odobrať austrálsky minister imigrácie.

Bratislava 12. januára (TASR) - Dianie okolo srbského tenistu Novaka Djokoviča a zároveň jeho postoj k očkovaniu sú fackou pre tých, ktorí k podmienkam účasti na turnaji Australian Open pristúpili zodpovedne. Uviedol to splnomocnenec vlády SR pre šport Karol Kučera.

"Je to facka pre tých, ktorí sa dlho dopredu komunikovanú podmienku očkovania snažili splniť," odpovedal bývalý tenista na novinársku otázku v rámci brífingu, na ktorom predstavoval nové opatrenia pre šport.
Na archívnej snímke z 31. augusta 2021 splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera.
Foto: TASR - Pavel Neubauer

Kučera si myslí, že Djokovičova situácia môže vyvolávať pocit, že "niektorí si vedia vybaviť výnimky". "Z môjho pohľadu by bolo lepšie, ak by aj samotný išiel príkladom a dal sa zaočkovať, bol by príkladom aj pre ostatných športovcov."

Djokovič síce v Austrálii uspel na súde s odvolaním proti odobratiu víz, no stále ešte nemusí nastúpiť na prvom grandslamovom turnaji sezóny. Vízum mu ešte môže odobrať austrálsky minister imigrácie Alex Hawke. Ten má právomoc mu ho opätovne zrušiť a v súčasnosti zvažuje celú záležitosť.