Kucka má za sebou úspešný debut, Watford zdolal Aston Villu

Juraj Kucka, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Kucka hral do 69. minúty. V 23. minúte videl žltú kartu.

Londýn 14. augusta (TASR) - Slovenský futbalista Juraj Kucka absolvoval v drese Watfordu úspešný debut v najvyššej anglickej súťaži. Nováčik Premier League zdolal v sobotnom domácom stretnutí 1. kola Aston Villu 3:2. Kucka hral do 69. minúty. V 23. minúte videl žltú kartu.

Watford si vypracoval rozhodujúci náskok už v prvom polčase, keď sa v 10. minúte presadil Emmanuel Dennis a v závere aj Ismaila Sarr. Po zmene strán pridal poistku striedajúci Cucho, ktorý skóroval takmer ihneď po príchode na ihrisko. Hostia dokázali skorigovať vďaka Johnovi McGinnovi, v nadstavenom čase duelu ešte premenil penaltu Danny Ings, ale na vyrovnanie už Aston Ville nezostal čas.

Úspešný vstup do sezóny mala Chelsea. Na svojom ihrisku zdolala Crystal Palace 3:0 vďaka presným zásahom Marcosa Alonsa, Christiana Pulisica a Trevoha Chalobaha.

Víťaznú premiéru zažil aj tréner Rafael Benitez na lavičke Evertonu. Jeho zverenci síce prehrávali po prvom polčase so Southamptonom 0:1, ale v druhom dejstve otočili gólmi Richarlisona, Abdoulaya Doucoureho a Dominica Calverta-Lewina na 3:1.

Hráči Manchestru United zvíťazili doma nad Leedsom United presvedčivo 5:1. Hetrikom sa blysol portugalský stredopoliar Bruno Fernandes.

"Červení diabli" viedli po prvom polčase 1:0, hostia potom vyrovnali zásluhou Lukeho Aylinga. V priebehu dvadsiatich minút však domáci strelili štyri góly. Okrem Fernandesa sa darilo aj Paulovi Pogbovi, ktorý mal štyri gólové prihrávky.

Norwich City - FC Liverpool 0:3 (0:1)

Góly: 26. Jota, 65. Firmino, 74. Salah

FC Burnley - Brighton & Hove Albion 1:2 (1:0)

Góly: 2. Tarkowski - 73. Maupay, 78. Mac Allister

FC Chelsea - Crystal Palace 3:0 (2:0)

Góly: 27. Alonso, 40. Pulisic, 58. Chalobah

FC Everton - FC Southampton 3:1 (0:1)

Góly: 47. Richarlison, 76. Doucoure, 81. Calvert-Lewin - 22. Armstrong