Kučová prehrala v 2. kole dvojhry s Martičovou

Na archívnej snímke slovenská tenistka Kristína Kučová v Londýne 28. júna 2022. Foto: TASR/AP

Napriek prehre na tráve All England Clubu vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2009 a 2017.

Wimbledon 30. júna (TASR) - Slovenská tenistka Kristína Kučová neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Favorizovanej Chorvátke Petre Martičovej podľahla 6:7 (4), 3:6. Napriek prehre na tráve All England Clubu vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2009 a 2017.

Kučová v prvom sete vyrovnala z 1:3 na 3:3 a vynútila si tajbrejk, v ňom však mala navrch Martičová. Chorvátka účinne využívala bekhendový slajz, vychádzali jej dropšoty. Na začiatku druhého dejstva viedla Kučová po rýchlom brejku 2:0, Martičová však v ďalších minútach otočila na 4:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca.