< sekcia Šport

VIDEO: Kukučka riešil pred Euro Cupom absencie, kapitán bude Slaninka

Na snímke tréner slovenskej mužskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka (uprostred) počas tréningu so svojimi zverencami pred Euro Cupom v pondelok 8. marca 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Kukučka musel za absentujúcich povolať do kádra sedem náhradníkov.

Bratislava 8. marca (TASR) - Tréner slovenskej reprezentácie hádzanárov Peter Kukučka musel pred trojicou tohtotýždňových zápasov v Euro Cupe riešiť nominačné rébusy. Z pôvodného širšieho výberu mu postupne vypadlo až osem hráčov, vrátane kapitána Ľubomíra Ďuriša. V zápasoch proti Španielsku (10. marca v Bratislave) a dvakrát proti Maďarsku (12. a 14. marca v Bratislave a Győri) jeho funkciu prevezme Martin Slaninka.

Okrem Ďuriša nepustili zdravotné problémy na marcový zraz ani Teodora Paula, Tomáša Urbana, Lukáša Péchyho, Jakuba Mikitu, Dominika Kalafuta a Martina Potiska, z administratívnych dôvodov stále chýba Derviš Birdahič. "Ja som to už aj prestal rátať," reagoval na pondelkovom brífingu kouč Slovákov, ktorý svoj tím pripravuje na domáce ME v januári 2022. "Nomináciu sme robili tri týždne a stále sa niečo menilo. K zraneniam sa teraz pridala aj korona, preto tu viacerí hráči nie sú. Nič s tým nenarobíme."Kukučka musel za absentujúcich povolať do kádra sedem náhradníkov. "Máme za sebou prvý tréning a je vidno, že niektorí chlapci dlhšie neboli v reprezentácii alebo sú tu prvýkrát. Tí, čo sem prišli majú šancu chopiť sa príležitosti a ukázať, čo v nich je. Máme ešte dva dni na to, aby sme našu hru dali dokopy a pripravili sa na silného súpera. Pre novicov to bude krst ohňom, ale my pred domácim šampionátom musíme hrať takéto ťažké zápasy a v stredu nás čaká jeden z najsilnejších súperov v Európe. Očakávam, že to bude náročný zápas a my chceme odohrať čo najdôstojnejšiu partiu," tvrdí tréner pred stredajším súbojom proti úradujúcim majstrom Európy Španielom na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave (18.00 h).Na poste strednej spojky zaskočí popri Tomášovi Tschurovi aj Lukáš Urban. "Žiaľ, kapitán Ľubo Ďuriš nám bude chýbať, rovnako ako aj ďalší hráči, ktorí nemohli prísť. Lukáš Urban hral na tomto poste aj v Prešove, takže ho tam využijeme. Ja by som bol rád, keby som tu mal kompletný káder, ale aspoň mám príležitosť pozrieť si aj iných hráčov," povedal Kukučka.

Slovenská reprezentácia ešte v Euro Cupe pre pandémiu neodohrala ani jedno zo šiestich plánovaných stretnutí, Španieli majú zatiaľ na konte dve prehry v Chorvátsku a v Maďarsku.

Zástupcovia Európskej hádzanárskej federácie (EHF) využijú marcové asociačné termíny na inšpekčnú prehliadku hál a hotelov pre ME 2022. Vo štvrtok sa tak stane v Steel Aréne v Košiciach a v piatok na ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave.

Aktualizovaná nominácia hádzanárov SR na zápasy Euro Cupu:brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)
pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.), Boris Rešovský (ŠKP Bratislava)
krídla: Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Juraj Briatka (Kúpele Bojnice/HC Sporta Hlohovec), Ľubomir Ivanicja (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár (HKM Šaľa), Mikuláš Kucsera (MHC Štart Nové Zámky)
spojky: Lukáš Urban, Matej Mikita (obaja C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Oliver Rábek, Tomáš Rečičár (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (Košice Crows), Lukáš Rakús (HC Sporta Hlohovec), Tomáša Tschur (HáO TJ Slovan Modra)

Program hádzanárov SR v rámci Euro Cupu 2022:

streda 10. marca o 18.00 h (Bratislava): Slovensko – Španielsko
piatok 12. marca o 19.00 h (Bratislava): Slovensko – Maďarsko
nedeľa 14. marca o 15.00 h (Győr): Maďarsko – Slovensko