Quantcast
< sekcia Šport

Kukumberg za jazdu pod vplyvom alkoholu zaplatí pokutu 1000 eur

Roman Kukumberg Foto: TASR/Michal Svítok

Dohodu Kukumberg uzavrel s dozorujúcou prokurátorkou Okresnej prokuratúry Bratislava I. deviateho decembra.

Bratislava 31. januára (TASR) - Za minuloročnú októbrovú jazdu pod vplyvom alkoholu hokejový útočník Slovana Bratislava Roman Kukumberg zaplatí 1000 eur pokutu a zároveň nebude môcť šoférovať po dobu jedného roka.

V prípade, že by peňažný trest hokejista nezaplatil, musel by si odsedieť náhradný štvormesačný trest. Vyplýva to z dohody o vine a treste, ktorú uzavrel Kukumberg s dozorujúcou prokurátorkou Okresnej prokuratúry Bratislava I a ktorú dnes schválil samosudca Okresného súdu Bratislava I na svojom verejnom zasadnutí. Schválením sa dohoda stala právoplatná a nie je možné voči verdiktu sa odvolať. Súd Kukumberga zároveň uznal za vinného, že jazdil pod vplyvom alkoholu. Verdikt súdu si hokejista prišiel vypočuť v sprievode svojho právneho zástupcu a svojich priateľov. "Je mi to ľúto," povedal po odchode zo súdnej siene hokejista s tým, "že viac už k tomu nemá čo povedať, keďže sa o incidente dosť popísalo."

Dohodu dnes schválil sudca, ktorý pracuje na Okresnom súde Bratislava I približne dva mesiace a za sudcu bol vymenovaný minulý rok v októbri. Uzavretie dohody sa natiahlo v porovnaní s harmonogramom o necelú hodinu, kvôli predĺženiu predchádzajúceho pojednávania.

Dohodu Kukumberg uzavrel s dozorujúcou prokurátorkou Okresnej prokuratúry Bratislava I. deviateho decembra. V predmetnej trestnej veci bol obvinený trestne stíhaný za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky podľa paragrafu 289 odsek 1 Trestného zákona. Uviedol nedávno pre TASR hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Vladimír Javorský.

Kukumberg jazdil pod vplyvom alkoholu nadránom 10. októbra po víťaznom zápase KHL s Magnitogorskom. Vedenie Slovana Bratislava ho potrestalo následne jednozápasovým dištancom a bližšie nešpecifikovanou finančnou pokutou. "Roman bol klubom suspendovaný na jeden zápas a dostal pokutu na úrovni hornej hranice sadzby," povedal v októbri generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

K porušeniu disciplíny sa vyjadril po incidente aj samotný hráč. "Veľmi ma mrzí, čo sa stalo. Nikdy predtým som si nesadol za volant po tom, ako som si niečo dal. Chcel by som sa ospravedlniť všetkým fanúšikom, ktorých moje konanie sklamalo a verím, že svojimi výkonmi na ľade to čo najskôr odčiním," povedal Kukumberg.

"Policajti Obvodného oddelenia Bratislava Staré Mesto-stred počas bežného výkonu služby zastavili a kontrolovali na Vajanského nábreží 33-ročného vodiča vozidla Toyota Land Cruiser. Vodičovi bola nameraná hodnota 0,56 mg/l alkoholu. Následne ho eskortovali na príslušné policajné oddelenie, kde s ním vykonali potrebné procesné úkony," povedala vtedy krajská hovorkyňa Tatiana Kurucová.