Kuriačková postúpila do finále superšprintu v Montreale

Ivana Kuriačková, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Menej sa darilo jej krajanke Romane Gajdošovej, ktorá obsadila až devätnáste miesto, no bude môcť zabojovať v druhom kole, v ktorom spomedzi štyridsiatich pretekárok postúpi desať najlepších.

Montreal 24. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v triatlone Ivana Kuriačková sa prebojovala do finále na podujatí World Triathlon Series (WTS) v kanadskom Montreale. V kvalifikácii superšprintu dosiahla v piatok celkový čas 22:20 minúty a postúpila zo siedmeho miesta. Na víťaznú Britku Beth Potterovú stratila tri sekundy.

Menej sa darilo jej krajanke Romane Gajdošovej, ktorá obsadila až devätnáste miesto, no bude môcť zabojovať v druhom kole, v ktorom spomedzi štyridsiatich pretekárok postúpi desať najlepších. Súčasťou podujatia boli aj majstrovstvá sveta juniorov, na ktorých malo Slovensko zastúpenie v podobe Margaréty Vráblovej. Tá však preteky nedokončila.