Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Lakers postúpili do play off, LeBron s triple double

Hráč Los Angeles Lakers LeBron James (vpravo) bráni Jordana Pooleho z Goldenu State Warriors v basketbalovom zápase zámorskej NBA v Los Angeles 19. mája 2021. Foto: TASR/AP

Hráči Lakers v prvom kole play off narazia na Phoenix Suns.

Basketbalisti Los Angeles Lakers zdolali v noci na štvrtok v play in zámorskej NBA Golden State Warriors 103:100 a zabezpečili si post nasadeného číslo 7 vo vyraďovacej časti.

V prvom kole play off narazia na Phoenix Suns. Warriors nepomohlo ani 37 bodov Stephena Curryho, v drese Lakers zaznamenal triple double LeBron James za 22 bodov, 11 doskokov a 10 asistencií. Obhajcovia titulu pritom ťahali väčšinu zápasu za kratší koniec a o ich víťazstve rozhodol až necelú minútu pred koncom poslednej štvrtiny trojkou z viac ako desiatich metrov LeBron James. "Mike Tyson vždy hovoril, že každý má plán do chvíle, kým nevstúpi do ringu a nedostane prvý úder. Nám sa ho súperovi napokon podarilo zasadiť a bol to skvelý pocit. Upokojili sme sa a hoci to nebolo v žiadnom prípade jednoduché, dokázali sme súpera zdolať. Už sa neviem dočkať, čo nás čaká v play off," povedal James pre web ESPN.

V druhom nočnom dueli play in si domáci Memphis poradil so San Antoniom a postúpil do zápasu o nasadený post č.8. V ňom sa Grizzlies v súboji o postup do 1. kola play off stretnú s Golden State, víťaz narazí na Utah. "Bude to rovnako dôležitý zápas ako ten proti San Antoniu. Skrátka súboj na život a na smrť. Práve v takých zápasoch sa však buduje sebavedomie tímu a získavajú sa skúsenosti," povedal pre web NBA Jonas Valančiunas, ktorý sa na postupe podieľal 23 bodmi a rovnakým počtom doskokov.