Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Šport

Lantoši po prehre s Nemeckom verí, že facka tímu pomôže

Na snímke slovenský hokejista Róbert Lantoši počas prípravného hokejového zápasu Nemecko - Slovensko vo štvrtok 18. apríla 2024 v nemeckom Kaufbeurene. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Domáci výber si triumf 7:3 zaslúžil, zverenci Harolda Kreisa boli lepší v pohybe i v osobných súbojoch.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Kaufbeuren 19. apríla (TASR) - Slovenskí hokejisti odohrali s Nemcami v tejto sezóne štyri zápasy. V troch dokázali súpera zdolať, až v tom štvrtkovom okúsili chuť prehry. Domáci výber si triumf 7:3 zaslúžil, zverenci Harolda Kreisa boli lepší v pohybe i v osobných súbojoch.

Slováci viedli po góloch Róberta Lantošiho a Olivera Okuliara 2:1, ale potom Nemci vyrovnali a ďalšia fáza zápasu už patrila im. "Uspokojili sme sa a prestali sme korčuľovať. Verili sme, že to pôjde ľahko, ale bolo tam veľa bekhendových prihrávok, ktoré išli na korčule, to sa nemôže stať. Snažili sme sa povzbudiť, ale bolo to ťažkopádne, bolo sme akýsi zavarení. Treba sa dobre pripraviť na sobotu," uviedol útočník Lantoši.

Po zápase mal veľmi zmiešané pocity aj tréner Craig Ramsay, no krik v kabíne nerobil. "Človek sa učí každý zápas, jednoducho takéto facky prídu a je lepšie, keď ju dostaneme v príprave a nie na MS," dodal strelec dvoch gólov Slovenska v zápase.

Lantošiho vyhlásili za najlepšieho hráča SR v zápase, raz sa presadil aj v početnej výhode. Aj druhý gól Slovákov padol v presilovke. "Je vidieť posun v hre v početnej výhode, ale je tam stále dosť nepresností, je to pomalé, ponúkame sa. Musíme to zlepšiť. Celkovo chceme hrať dobrý hokej, máme motiváciu, každý chce urobiť maximum na ľade. Ale treba to zlepšiť."S domácim výberom nedržali Slováci krok v pohybe, čo prekvapilo aj Lantošiho: "My vieme, že sme rýchli, máme dobrých korčuliarov a Nemci nás prekorčuľovali. Náš systém je založený na rýchlosti, hre dopredu, Nemci nás v tomto systéme nemôžu zdolať."

Šancu na reparát majú v sobotu, keď je v Augsburgu na programe druhý duel. "Keby sme vyhrávali každý zápas, je to super, ale facka je niekedy naozaj dobrá na to, aby sme sa postavili na nohy a plnili si veci na ľade a možno sa aj trochu uvoľnili," uzavrel Lantoši.

/vyslaný redaktor TASR Michal Runák/