Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Šport

Laver Cup: Tím sveta obhájil titul, výber Európy zdolal 13:2

Taylor Fritz z Tímu sveta (štvrtý zľava) a Ben Shelton (piaty zľava) zdvíhajú Laver Cup pred spoluhráčmi Johnom McEnroeom (zľava) a Rodom Laverom (druhým zľava) po tom, čo Tím sveta porazil Tím Európy na tenisovom Laver Cupe turnaj vo Vancouveri, Britská Kolumbia, nedeľa 24. septembra 2023. Foto: TASR/AP

Neuveriteľný pocit, uviedol kapitán Tímu sveta John McEnroe pre AP a pripomenul početné víťazstvá tímu Európy v minulosti.

Vancouver 25. septembra (TASR) – Tenisti Tímu sveta obhájili prvýkrát v histórii triumf na Laver Cupe. Definitívne o tom rozhodol americký pár Ben Shelton a Frances Tiafoe, ktorý zdolal v nedeľňajšej štvorhre poľsko-ruskú dvojicu Hubert Hurkacz, Andrej Rubľov 7:6 (4) a 7:6 (5). Výber sveta tak dosiahol potrebných 13 bodov a zaistil si celkové víťazstvo nad Tímom Európy 13:2. Zvyšné dvojhry už neodohrali.

Triumf mal ešte výnimočnejšiu príchuť pre Kanaďana Felixa Augera-Aliassimeho, ktorý bol člen víťazného tímu aj vlani a tohtoročný úspech dosiahol na domácom kurte. "Vyhrať je najlepší pocit a je pekné dokázať to tu vo Vancouveri po predchadzajucom víťazstve v Londýne. Vždy keď hrám za tím, cítim sa dobre. Je to niečo výnimočné," citovala kanadského tenistu agentúra AP.

Tím sveta delil v sobotu od celkového víťazstva jeden úspešný zápas. Po druhom dni bol celkový stav 10:2 na body a v treťom a záverečnom dni sa udeľovali za triumf tri body. Jediné pre Európu v celom zápase zariadil Nór Casper Ruud, ktorý zdolal v sobotu Američana Tommyho Paula 7:6 (6), 6:2 a znížil na 2:6.

"Neuveriteľný pocit," uviedol kapitán tímu sveta John McEnroe pre AP a pripomenul početné víťazstvá tímu Európy v minulosti. "Odviedli sme 100 percent, súperi však hrali skvelý tenis v každom zápase. Jasné, sme veľmi sklamaní, neočakávali sme, že prehráme takto vysoko. Hrali naozaj dobrý tenis," zhodnotil Björn Borg, kapitán tímu Európy.Laver Cup vo Vancouveri:Tím Európy - Tím sveta 2:13

Hubert Hurkacz, Andrej Rubľov – Ben Shelton, Frances Tiafoe 6:7 (4), 6:7 (5)