Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Šport

Laver Cup: Tím sveta vedie po druhom dni nad Tímom Európy 6:2

Nórsky tenista Casper Ruud z Tímu Európa sa teší po triumfe nad Američonom Tommym Paulom z Tímu sveta na Laver Cupe vo Vancouveri v sobotu 23. septembra 2023. Foto: TASR/AP

Za víťazstvo v zápase počas druhého dňa sa na podujatí udelili dva body, v treťom a záverečnom dni to budú tri.

Vancouver 24. septembra (TASR) - Tenistov Tímu sveta delí jeden víťazný zápas od úspešnej obhajoby triumfu na Laver Cupe. V sobotu večer a v nedeľu ráno uspeli vo Vancouveri v stretnutí proti Tímu Európy v troch zo štyroch duelov a zvýšili vedenie na 10:2 na body.

Za víťazstvo v zápase počas druhého dňa sa na podujatí udelili dva body, v treťom a záverečnom dni to budú tri. Jediné dva body pre Európu zariadil Nór Casper Ruud, ktorý zdolal Američana Tommyho Paula 7:6 (6), 6:2 a znížil na 2:6. "V tajbrejku som prehrával 5:6, no zvládol som ho. Dobre som podával a získal pár veľkých bodov. Snáď bude toto začiatok obratu," povedal po stretnutí Ruud podľa AFP.

Lenže túžba aktuálnej svetovej deviatky sa nenaplnila a Tím svet uspel aj v nasledujúcich dvoch stretnutiach, vrátane štvorhry, v ktorej Felix Auger-Aliassime a Ben Shelton zdolali Huberta Hurkacza s Gaelom Monfilsom 7:5, 6:4. "Sme blízko, no Felix prízvukoval, že práca ešte nie je dokončená. Budeme aj naďalej robiť to, čo doteraz," vyhlásil po štvorhre kapitán Tímu sveta John McEnroe.Laver Cup vo Vancouveri:

Tím Európy - Tím sveta 2:10

Hubert Hurkacz - Frances Tiafoe 5:7, 3:6

Hubert Hurkacz, Gael Monfils - Felix Auger-Aliassime, Ben Shelton 5:7, 4:6

Andrej Rubľov - Taylor Fritz 2:6, 6:7 (3)

Casper Ruud - Tommy Paul 7:6 (6), 6:2