Quantcast
< sekcia Šport

Ledecká pobeží semifinále na 400 m prek., Zapletalovej došli sily

Na snímke slovenská atlétka Daniela Ledecká v behu na 400 m prek. žien. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Súťaž bude pokračovať vo štvrtok. Semifinále je na programe po 11.55 h.

Mníchov 17. augusta (TASR) - Slovenská bežkyňa Daniela Ledecká si na atletických ME v Mníchove zaistila postup do semifinále na 400 m prek. V druhom rozbehu finišovala tretia výkonom 56,98 s. Druhej Slovenke v súťaži sa naopak nedarilo, Emme Zapletalovej v závere III. rozbehu došli sily a dokončila na 8. mieste za 58,65.

Ledecká si postup zabezpečila po tuhom boji v závere. Do cieľovej rovinky vstúpila na tretej priečke, v špurte ju dokázala predstihnúť Švajčiarka Yasmin Gigerová, no Ledecká sama dokázala predbehnúť o päť stotín sekundy Talianku Lindu Olivieriovú i Španielku Carlu Garciovú. Dala tak zabudnúť na neúspešné MS v Eugene, kde po technickej chybe na prekážke nedobehla svoj rozbeh.

"Eugene som už dávno vytesnila z hlavy. Keď si to človek v sebe drží, môže sa to zopakovať. Išla som si svoje a som rada, že sa mi podarilo postúpiť. Bežalo sa mi dobre, až ma prekvapilo, ako som bola uvoľnená aj vzhľadom na to, že som mala za sebou americký šampionát. Teší má záver. Počas mojej kariéry som väčšinou vo finiši nevládala, no teraz som zabojovala," vyjadrila spokojnosť pre Českú televíziu Ledecká.

Semifinalistku z OH v Tokiu Zapletalovú postihlo v príprave zranenie, pre ktoré nemohla na MS štartovať, hoci mala splnený limit. Na ME sa ukázalo, že sa ešte nedokázala vrátiť do svojej vrcholnej formy a na záverečnej stovke nedokázala konkurovať súperkám. Čas 58,65 je napriek tomu jej výkon sezóny.

Súťaž bude pokračovať vo štvrtok. Semifinále je na programe po 11.55 h.

ME v Mníchove - výsledky:

Ženy

400 m prek. - II. rozbeh:

1. Carolina Krafziková (Nem.) 54,32 s,
..., 3. Daniela LEDECKÁ (Nem.) 56,98

III. rozbeh:
1. Nikoleta Jíchová (ČR) 55,93 s,
..., 8. Emma ZAPLETALOVÁ (SR) 58,65.