< sekcia Šport

Ledecká vyhrala na mítingu v Ženeve beh na 400 m prekážok

Slovenská atlétka Daniela Ledecká, archívne foto. Foto: TASR/Jakub Kotian

Zverenka Kataríny Adlerovej v ŠK ŠOG Nitra si doterajšie osobné maximum 56,79 z mítingu P-T-S 2019 v Šamoríne, ktorým vtedy zároveň zlepšila aj slovenský rekord, posunula o 4 stotinky.

Ženeva 12. júna (TASR) - Slovenka Daniela Ledecká vyhrala na mítingu EAP vo švajčiarskej Ženeve II. beh na 400 m prekážok a ako bonus pridala osobný rekord 56,75 sekundy. Zverenka Kataríny Adlerovej v ŠK ŠOG Nitra si doterajšie osobné maximum 56,79 z mítingu P-T-S 2019 v Šamoríne, ktorým vtedy zároveň zlepšila aj slovenský rekord, posunula o 4 stotinky. Z tohtosezónneho maxima z péteesky stiahla 41 stotín.

"Dvadsaťštyriročná Ledecká ostáva stále v hre o olympijskú miestenku na základe postavenia v renkingu. Najbližšie sa predstaví na 400 m prekážok na budúci víkend v II. lige ME družstiev v Starej Zagore," informoval Slovenský atletický zväz (SAZ).

Prekážkarskú štvorstovku v Ženeve vyhrala Ukrajinka Tkačuková, ktorá bola časom 54,60 najlepšia v I. behu, Ledecká obsadila celkovo 9. miesto zo 17 štartujúcich.