Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Ledecká vyhrala super-G, Gutová získala malý glóbus

Na snímke česká lyžiarka Ester Ledecká sa raduje v cieli počas super-G na finálovom podujatí Svetového pohára v rakúskom Saalbachu v piatok 22. marca 2024. Foto: TASR/AP

V rakúskom stredisku triumfovala Češka s náskokom 28 stotín pred Taliankou Federicou Brignoneovou.

Saalbach 22. marca (TASR) - Česká lyžiarka Ester Ledecká vyhrala finálový super-G alpského Svetového pohára v Saalbachu. V rakúskom stredisku triumfovala s náskokom 28 stotín pred Taliankou Federicou Brignoneovou. Tretia skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová (+0,30). Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová si vďaka siedmemu miestu zabezpečila malý glóbus v tejto disciplíne, za Ledeckou zaostala o 52 stotín.

Ledecká predviedla dravú jazdu, zvládla i technické pasáže a dosiahla štvrtý triumf v prestížnom seriáli, druhý v superobrovskom slalome. V decembri 2020 nenašla premožiteľku vo francúzskom Val d´ Isere. Češka si dala pekný darček k sobotňajším 29. narodeninám. Ledecká v tejto sezóne vyhrala v snoubordovom kolotoči SP tri paralelné slalomy, v piatok sa postavila na najvyšší stupienok aj v alpskej súťaži. "V zime som bola dva mesiace chorá. Som hrdá, akým spôsobom som sa dokázala vrátiť na svahy," uviedla Ledecká pre agentúru APA.

Gutová-Behramiová potrebovala byť v bodovanej 15-ke, aby si zabezpečila piaty malý glóbus v super-G a to sa jej podarilo. Pre Švajčiarku je to už tretia trofej v sezóne, uplynulú nedeľu získala veľký glóbus za celkové prvenstvo v SP i malú guľu za obrovský slalom.

"Som hrdá a šťastná, že som pridala do zbierky ďalšiu sezónnu trofej. Chcela som dosiahnuť lepšie umiestnenie, no získala som dôležité body, ktoré mi stačili na to, aby som sa v hodnotení disciplíny udržala pred Federicou Brignoneovou. V sobotňajšom zjazde chcem dať vydarenú bodku za fantastickou sezónou," uviedla Gutová-Behramiová v cieľových priestoroch.

Na snímke švajčiarska lyžiarka Lara Gutová Behramiová pózuje s malým glóbusom za super-G na finálovom podujatí Svetového pohára v rakúskom Saalbachu v piatok 22. marca 2024.

Výsledky finálového super-G SP žien v Saalbachu:

1. Ester Ledecká (ČR) 1:15,94 min., 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,28 s, 3. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,30, 4. Stephanie Venierová (Rak.) +0,35, 5. Cornelia Hütterová (Rak.) +0,43, 6. Kira Weidleová (Nem.) +0,45, 7. Lara Gutová-Behramiová (Rak.) +0,52, 8. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,53, 9. Marta Bassinová (Tal.) +0,80, 10. Ariane Rädlerová (Rak.) +0,82

Celkové poradie SP (po 38 súťažiach):

1. Gutová-Behramiová 1716 bodov, 2. Brignoneová 1552, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 1409, 4. Sara Hectorová (Švéd.) 922, 5. Hütterová 813, 6. Petra VLHOVÁ (SR) 802

Konečné poradie v super-G (9):

1. Gutová-Behramiová 576, 2. Brignoneová 546, 3. Hütterová 516, 4. Venierová 380, 5. Lieová 337, 6. Ledecká 287, 7. Mirjam Puchnerová 278, 8. Mowinckelová 247, 9. Bassinová 244, 10. Sofia Goggiová (Tal.) 237