Quantcast
< sekcia Šport

Lewandowski už nechce hrať za Bayern, odchod vidí ako riešenie

Na archívnej snímke zo 17. decembra 2021 futbalista Bayernu Mníchov Robert Lewandowski. Foto: TASR/AP

Tridsaťtriročný Lewandowski získal s Bayernom ligový titul v každej sezóne od svojho príchodu v roku 2014. V ročníku 2019/2020 sa tešil aj z triumfu v Lige majstrov.

Varšava 30. mája (TASR) - Poľský futbalista Robert Lewandowski oznámil koniec pôsobenia v Bayerne Mníchov. Poľským novinárom v pondelok prezradil, že voči nemeckému majstrovi stratil dôveru a dúfa, že mu klub umožní prestup.

Poľského útočníka sa snaží získať FC Barcelona, Lewandowski však verejne nepotvrdil, kam konkrétne by chcel odísť. "Už je to definitívne. Môj príbeh v Bayerne Mníchov sa naplnil. Neviem si predstaviť našu spoluprácu po tom, čo sa stalo v uplynulých pár mesiacoch. Prestup bude najlepším riešením. Dúfam, že Bayern ma nebude brzdiť v ďalšej kariére, iba pre to, že môže," vyhlásil Poliak podľa AFP.

Tridsaťtriročný Lewandowski získal s Bayernom ligový titul v každej sezóne od svojho príchodu v roku 2014. V ročníku 2019/2020 sa tešil aj z triumfu v Lige majstrov. Na konte má dokopy desať bundesligových titulov, dva získal ešte v drese Borussie Dortmund. Päťkrát za sebou si navyše vybojoval štatút najlepšieho strelca najvyššej nemeckej súťaže.