Líder NBA z Phoenixu prevalcoval doma Charlotte

Basketbalista Phoenixu Suns Devin Booker (vľavo) a hráč Charlotte Hornets LaMelo Ballbojujú o loptu v zápase zámorskej basketbalovej NBA Phoenix Suns - Charlotte Hornets vo Phoenixe v nedeľu 19. decembra 2021. Foto: TASR/AP

Líder profiligy nastrieľal najviac bodov v sezóne a získal 24. víťazstvo v ročníku.

New York 20. decembra (TASR) - Basketbalisti Phoenixu triumfovali v zámorskej NBA na domácej palubovke nad Charlotte vysoko 137:106. Líder profiligy nastrieľal najviac bodov v sezóne a získal 24. víťazstvo v ročníku.

Do zostavy Suns sa po sedemzápasovej absencii pre svalové zranenie vrátil Devin Booker, dal 16 bodov a do štvrtej štvrtiny už ani nenastúpil. Až deväť domácich hráčov zaznamenalo dvojciferný počet bodov. Deandre Ayton si ich pripísal pätnásť a k nim rovnaký počet doskokov, poklonu však vzdal najúspešnejšiemu strelcovi tímu Javalovi McGeemu, ktorý hral len 16 minút: "Najlepší náhradný útočník akého som kedy mal. Hrá sa mi dobre, keď viem, že je tam tento človek. Robí to čo ja, akoby som nestriedal," povedal po zápase bahamský hráč.

Chicago doma zdolalo Los Angeles Lakers 115:110, prispel k tomu 38 bodmi DeMar DeRozan. Po tretej štvrtine Bulls prehrávali o bod a práve DeRozan dostal dôveru trénera Billyho Donovana. "Je pre mňa česť, že mám v takýchto chvíľach dôveru, nikdy to neberiem ako samozrejmosť. Je to adrenalín a snažíte sa z toho vyťažiť všetko," povedal po zápase basketbalista, ktorý sa vrátil do hry po dvoch týždňoch, keď bol na covidovej listine. Chicago hralo prvýkrát od 11. decembra, keď mu vedenie ligy odložilo dva zápasy.