< sekcia Šport

LIGA MAJSTROV: Banská Bystrica začne v G-skupine na ľade Färjestadu

Hokejisti Banskej Bystrice oslavujú majstrovský titul, ilustračná snímka. Foto: TASR - Dušan Hein

Neskôr sa predstavia v Mníchove proti nemeckému tímu a vlaňajšiemu finalistovi súťaže EHC Red Bull.

Banská Bystrica 3. júna (TASR) - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica odštartujú svoje účinkovanie v G-skupine Ligy majstrov 2019/20 vo štvrtok 29. augusta na ľade švédskeho klubu Färjestad BK. O dva dni neskôr sa predstavia v Mníchove proti nemeckému tímu a vlaňajšiemu finalistovi súťaže EHC Red Bull.

Vedenie súťaže v pondelok na svojej webstránke zverejnilo rozpis celej základnej fázy. Trojnásobný slovenský majster začne v skupine dvojzápasom na klziskách súperov, následne v septembri privíta oba tímy na domácom ľade (5.9. s Mníchovom a 7.9. s Färjestadom). Na záver sa v skupine stretne so švajčiarskym klubom HC Ambri-Piotta, najprv 8. októbra pod Urpínom a o týždeň 16. októbra na ľade súpera.

Banskobystričania už dvakrát účinkovali v LM, ani raz nepostúpili zo základnej skupiny. V minulej sezóne obsadili v skupine v konkurencii českého extraligistu Plzeň, švajčiarskeho Lugana a fínskeho JYP Jyväskylä so ziskom 4 bodov štvrté miesto.

Vedenie "baranov" sa pôvodne nechcelo do nového ročníka LM prihlásiť, keďže ich doterajšia účasť bola pre klub finančne stratová. Banskobystričania však napokon, aj po sérii rokovaní so zástupcami Ligy majstrov, SZĽH a Tipsport Ligy, svoj úmysel prehodnotili. Želali si však, aby sa ich zápasy na ľadoch dvoch súperov spojili do jedného výjazdu.

V sezóne 2019/2020 sa v hokejovej Lige majstrov predstaví 32 tímov, Slovensko zaustupuje iba šampión z Bystrice. Titul obhajuje švédska Frölunda. Každý tím odohrá od 29. augusta do 16. októbra v základnej skupine šesť zápasov, tri doma a tri vonku. Do play off postúpia najlepší dvaja z každej skupiny. Nový šampión LM bude známy 4. februára 2020.

Program Banskej Bystrice v G-skupine LM:

29. augusta, 16.00: Färjestad BK - HC '05 iClinic Banská Bystrica
31. augusta, 16.00: Red Bull Mníchov - HC '05 iClinic Banská Bystrica
5. septembra, 17.00: HC '05 iClinic Banská Bystrica - Red Bull Mníchov
7. septembra, 14.15: HC '05 iClinic Banská Bystrica - Färjestad BK
8. októbra, 19.45: HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Ambri-Piotta
16. októbra, 19.45: HC Ambri-Piotta - HC '05 iClinic Banská Bystrica