< sekcia Šport

LIGA MAJSTROV: Liverpool proti Atleticu, Real s Manchestrom City

Na elektronickej tabuli sú osemfinálové dvojice futbalovej Ligy majstrov, ktoré vyžrebovali vo švajčiarskom Nyone 16. decembra 2019. FOTO TASR/AP Foto: TASR

Víťazi skupín boli medzi nasadenými tímami, mužstvá, ktoré sa umiestnili na druhej priečke, figurovali ako nenasadené.

Nyon 16. decembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool sa ako obhajcovia trofeje stretnú v osemfinále Ligy majstrov 2019/2020 s Atleticom Madrid. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Ďalšie dvojice vytvorili Borussia Dortmund - Paríž St. Germain, Atalanta Bergamo - FC Valencia, Real Madrid - Manchester City, Chelsea Londýn - Bayern Mníchov, Olympique Lyon - Juventus Turín, Tottenham Hotspur - RB Lipsko a SSC Neapol - FC Barcelona.

Víťazi skupín boli medzi nasadenými tímami, mužstvá, ktoré sa umiestnili na druhej priečke, figurovali ako nenasadené. Nemohli sa stretnúť kluby z jednej krajiny, ani súperi z rovnakej základnej skupiny. Úvodné stretnutia osemfinále sa odohrajú 18. a 19., resp. 25. a 26. februára, odvety sú na programe 10., 11., 17. a 18. marca. Nenasadené tímy začnú v domácom prostredí.

LFC sa vráti na miesto činu, keď v júni na Wanda Metropolitano zdvihol víťaznú trofej. "Máme náročnú úlohu, pretože sme dostali obhajcu. Sú šampióni, spĺňajú všetky podmienky, aby ich označovali za najlepších v Európe. Budeme musieť vynaložiť všetko naše úsilie, využiť všetky skúsenosti. Vieme, že to nebudeme mať ľahké," povedal riaditeľ Atletica Clemente Villaverde.

Anglický majster Manchester City, ktorý ešte ani raz nevyhral LM, resp. EPM, dostal 13-násobného európskeho šampióna Real Madrid. "Je to ťažký súper, o tom niet pochýb. Real vyhral 13-krát, je najlepší. Ale my tiež chceme byť najlepší, preto musíme najlepších zdolať," vyjadril sa riaditeľ City Txiki Begiristain.

Taliansky majster Juventus Turín narazí na Olympique Lyon. "Nemôžeme sa sťažovať. Pred rokom sme dostali Atletico, čo bol ťažší žreb. Môžeme byť spokojní. No ak nebudeme mať vo februári formu, v marci ľahko môžeme skončiť," povedal viceprezident "starej dámy" Pavel Nedvěd.

Žreb osemfinále Ligy majstrov 2019/2020:


Atletico Madrid - FC Liverpool

Borussia Dortmund - Paríž St. Germain

Atalanta Bergamo - FC Valencia

Real Madrid - Manchester City

Chelsea Londýn - Bayern Mníchov

Olympique Lyon - Juventus Turín

Tottenham Hotspur - RB Lipsko

SSC Neapol - FC Barcelonatermíny LM 2019/2020:

18./19./25./26. februára 2020: 1. zápasy osemfinále

10./11./17./18. marca: odvety osemfinále

20. marca: žreb štvrťfinále, semifinále a finále

7./8. apríla: 1. zápasy štvrťfinále

14./15. apríla: odvety štvrťfinále

28./29. apríla: 1. zápasy semifinále

5./6. mája: odvety semifinále

30. mája: finále (Atatürkov Olympijský Štadión, Istanbul)