Quantcast
< sekcia Šport

Liptovský Mikuláš predĺžil zmluvu s Kriškom, dohodol sa s Valentom

Martin Kriška, archívna snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Dvojročnú zmluvu podpísal taktiež klubový odchovanec Patrik Kozel.

Liptovský Mikuláš 19. mája (TASR) - Skúsený hokejový útočník Martin Kriška bude naďalej obliekať dres MHk 32 Liptovský Mikuláš. Tridsaťsedemročný krídelník sa dohodol s klubom na predĺžení kontraktu, informoval extraligista na svojom webe.

Kriška bol v minulej sezóne najproduktívnejší hráč Liptákov, v 50 zápasoch základnej časti získal 34 bodov za 16 gólov a 18 asistencií. V baráži o najvyššiu súťaž proti "vlkom" zo Žiliny prispel k záchrane štyrmi bodmi (3+1) v piatich stretnutiach. V záverečnom piatom zápase strelil hetrik. Rodák z Liptovského Mikuláša hral okrem materského klubu v minulosti aj za Košice, Martin, Banskú Bystricu a kazašský Arlan Kokšetau.

Vedenie Liptákov sa takisto dohodlo na dvojročnom kontrakte so skúseným brankárom Michalom Valentom, ktorý uplynulých päť sezón pôsobil v Dukle Trenčín. Dvojročnú zmluvu podpísal taktiež klubový odchovanec Patrik Kozel. Túto brankársku dvojicu bude v novej sezóne dopĺňať 17-ročný Tobias Klimčák, ktorý má s Mikulášom kontrakt do roku 2027.