Liptovský Mikuláš zdolal Slovan Bratislava 3:1 a zachránil sa v TEL

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Úradujúci majster nevyužil možnosť zaistiť si víťazstvo v základnej časti, bodovo ho dostihli druhé Košice, pred záverečným kolom má však stále všetko vo svojich rukách.

Liptovský Mikuláš 3. marca (TASR) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali v piatkovom zápase 43. kola Tipos Extraligy lídra súťaže Slovan Bratislava 3:1 a definitívne sa zachránili v najvyššej súťaži. Úradujúci majster nevyužil možnosť zaistiť si víťazstvo v základnej časti, bodovo ho dostihli druhé Košice, pred záverečným kolom má však stále všetko vo svojich rukách. Ak zdolá doma Nové Zámky v riadnom hracom čase, obháji Pohár Dušana Pašeka.

Liptáci sa ujali vedenia v 7. minúte zásluhou presilovkového gólu Kirilla Diakova, v druhej tretine poistili náskok Tomáš Bokroš a Kamil Walega. Hostia dokázali v tretej časti už len znížiť gólom Tomáša Ziga v početnej výhode. Mikuláš sa udržal medzi elitou, pred nedeľným záverečným extraligovým kolom má nedostihnuteľný šesťbodový náskok pred posledným Prešovom, ktorý zostupuje do SHL.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly
: 7. Diakov (Saari, Karsums), 25. Bokroš (Walega, Karsums), 28. Walega (Vähätalo, Handlovský) - 45. Zigo (Duke, Ščerbak). Rozhodovali: Stano, Korba - Jedlička, Stanzel, vylúčení: 10:6 na 2 min., navyše Walega 5 min+DKZ za bitku - Török 5 min+DKZ za napadnutie, Golian 5 min za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1680 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Bokroš, Diakov, Novajovský, Hudec, Kapičák, Braun - Karsums, Walega, Handlovský - Kriška, Saari, Kuru - Michalík, Vähätalo, Uhrík - Vankúš, Šmída, Štrauch

HC Slovan Bratislava: Coreau - Kallen, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Minárik - Fominych, Duke, Ščerbak - Kukumberg, Kytnár, Zigo - Török, Lipiansky, Petriska