Líšková obsadila 61. miesto v krátkom triale na MS v horskom behu

Ilustračné foto. Foto: TASR – Martin Palkovič

Z tria Slovákov bol najlepší Miroslav Hraško na 80. mieste zo 172 trialistov. Trať zvládol za 5:20:43 h.

Innsbruck 8. júna (TASR) - Slovenská bežkyňa Ivana Líšková obsadila 61. miesto v krátkom triale (45,2 km) na MS v horskom behu v Innsbrucku. Úradujúca majsterka SR v maratóne (na MMM 2022) dosiahla v pretekoch s celkovým stúpaním 3132 výškových metrov (celkové klesanie 2719 m) čas 6:10:40 h v konkurencii 154 bežkýň. Vanda Jenejová dokončila preteky na 73. mieste, do cieľa sa dostala aj Veronika Páleníková na 113. mieste. Družstvo obsadilo z 27 tímov 16. priečku.

Z tria Slovákov bol najlepší Miroslav Hraško na 80. mieste zo 172 trialistov. Trať zvládol za 5:20:43 h. Pavol Orolín skončil na 96. a Matej Schieber na 126. mieste, v tímovej súťaži klasifikovali Slovensko na 24. mieste z 33 družstiev. Informovala atletika.sk.