Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Listopadová vo finále 50 m znak 7. v slovenskom rekorde

Plavkyňa Katarína Listopadová Foto: TASR/Branislav Račko

Do finále postúpila šiestym časom 26,92, ktorým na stotinku zopakovala výkon z rozplavby.

Netanya 5. decembra (TASR) - Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová obsadila na ME v krátkom bazéne v izraelskej Netanyi vo finále na 50 m znak 7. pozíciu. V sobotňajšom večernom finále dosiahla čas 26,79 a prekonala vlastný národný rekord. Zlato ukoristila Maďarka Katinka Hosszúová.

Listopadová v sobotu popoludní postúpila do finále šiestym časom 26,92, ktorým na stotinku zopakovala výkon z rozplavby. Vo finále ale vlastné národné maximum z novembrového mítingu v rakúskom Grazi (26,83) prekonala o 4 stotiny. Plavkyňa Dukly Banská Bystrica skončila už vo štvrtkovom finále na dvojnásobnej trati na siedmom mieste časom (58,01). Zverenka trénerov Dirka Langeho a Miroslava Machoviča na stovke znak vytvorila v Izraeli v semifinále národný rekord 57,96.

"Vo finále sa mi plávalo o čosi lepšie ako v semifinále. Potešila by som sa viac, ak by som bola o kúsok vyššie. Ale zlepšila som si osobák a plávala som rýchlejšie. Som aj šťastná aj nie. Sú to také zmiešané pocity. Je dobré vedieť, že stále viem ísť rýchlejšie. Samozrejme oveľa viac by ma potešila, ak by som bola na pódiu," zhodnotila pre TASR Listopadová.

Prvé zlato soboty získala na 100 m prsia časom 1:04,56 minúty Fínka Jenna Laukkanenová, ktorá suverénne odsunula na striebornú pozíciu Holanďanku Moniek Nijhuisová o 0,65 sekundy. V tejto disciplíne vytvorila Slovenka Andrea Podmaníková národný rekord 1:06,16, ktorý jej vyniesol konečnú desiatu priečku. Ešte suverénnejšia bola vo finále na 200 m polohové preteky svetová rekordérka Maďarka Katinka Hosszúová, ktorá v rekorde šampionátu 2:02,53 nechala za sebou druhú Britku Siobhan-Marie O'Connorovú o 2,6 sekundy.