Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Šport

Liverpool kritizoval rozhodcov po kontroverznom verdikte na pôde Spurs

Futbalista FC Liverpool Luis Diaz v zápase anglickej ligy s Tottenhamom Hotspur. Foto: TASR - AP

Rozhodcovia neuznali za bezgólového stravu hosťom regulárny gól Luisa Diaza.

Liverpool 2. októbra (TASR) – Futbalový Liverpool kritizoval Riadiaci orgán rozhodcov v Anglicku (PGMOL) po pochybeniach arbitrov v sobotňajšom zápase na pôde Tottenhamu (1:2). Rozhodcovia neuznali za bezgólového stravu hosťom regulárny gól Luisa Diaza. Klub plánuje v tejto veci podniknúť kroky pre vyriešenie a uzavretie prípadu.

V inkriminovanom momente asistent rozhodcu po presnej strele Diaza nesprávne signalizoval ofsajd a jeho verdikt mal napraviť VAR. To sa však nestalo a hlavný arbiter Simon Hooper nariadil pokračovať v hre. V televíznom prenose navyše chýbali modrá a červená čiara, ktoré situáciu zvyčajne vyhodnocujú. PGMOL priznal po stretnutí zlyhanie ľudského faktora a nesprávnu reakciu videorozhodcov Darrena Englanda a Dana Cooka. Obaja boli po zvyšok víkendu suspendovaní a klubu sa ospravedlnil aj šéf PGMOL Howard Webb.

"Liverpool berie na vedomie priznanie chyby zo strany PGMOL. Je jasné, že nedošlo k správnemu aplikovaniu pravidiel v zápase. To viedlo k oslabeniu športovej integrity. Úplne rešpektujeme tlak, pod ktorým rozhodcovia pracujú, no existencia a implantácia VAR by ho mala zmierňovať, nie zvyšovať," citovala z oficiálneho vyhlásenia klubu agentúra AP. "Je tiež neakceptovateľné, že takéto chyby boli označené za zlyhanie ľudského faktora. K akýmkoľvek rozhodnutiam by malo prísť len po dôkladnom preskúmaní situácie," dodal klub.

Víťazstvo nad Spurs mohlo posunúť Liverpool na prvé miesto v tabuľke Premier League. Okrem pochybenia rozhodcov oslabili tím trénera Jürgena Kloppa aj dve vylúčenia. Ako prvý videl červenú kartu stredopoliar Curtis Jones po tvrdom zákroku v 26. minúte. Od 69. minúty dohrávali hostia v deviatich po druhej žltej karte pre Dioga Jotu. Napriek tomu bol stav do šiestej minúty nadstavenia nerozhodný a o troch bodoch pre hostí rozhodol nešťastný vlastný gól Joela Matipa.