Sobota 27. júl 2024Meniny má Božena

Liverpool po dramatickom závere zdolal Fulham 4:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR

O triumfe domácich napokon rozhodol o minútu neskôr svojím druhým gólom v zápase Trent Alexander-Arnold.

Liverpool 3. decembra (TASR) - Futbalisti Liverpoolu triumfovali v 14. kole anglickej Premier League doma nad Fulhamom 4:3. V tabuľke predstihli s 31 bodmi na druhom mieste Manchester City, ktorý hral v nedeľu od 17.30 SEČ domáci zápas proti Tottenhamu Hotspur.

Hostia mali na dosah triumf po presnom zásahu jamajského útočníka Bobbyho Decordovu-Reida z 80. minúty. O sedem minút neskôr však z hranice šestnástky vyrovnal japonský obranca Wataru Endo. O triumfe domácich napokon rozhodol o minútu neskôr svojím druhým gólom v zápase Trent Alexander-Arnold.

Desiata Chelsea triumfovala doma nad ôsmym Brightonom 3:2. V 45. minúte hry videl červenú kartu domáci stredopoliar Conor Gallagher, ktorý už predtým dostal jednu žltú.

Aston Villa prekvapivo remizovala so šestnástym Bournemouthom 2:2 a v tabuľke zostala na štvrtom mieste. West Ham United remizoval s Crystal Palace 1:1.

Premier League - 14.kolo:

Liverpool FC – Fulham FC 4:3 (2:2)

Góly: 20. a 88. Alexander-Arnold, 38. Mac Allister, 87. Endó - 25. H. Wilson, 45.+3 Tete, 80. Decordova-Reid

Chelsea FC – Brighton & Hove Albion 3:2 (2:1)

Góly: 17. Fernández, 21. Colwill, 65. Fernández (z 11 m) – 43. Buonanotte, 90.+2 Pedro, ČK: 45. Gallagher (Chelsea) po ŽK

West Ham United – Crystal Palace FC 1:1 (1:0)

Góly: 13. Kudus – 53. Édouard

AFC Bournemouth – Aston Villa FC 2:2 (1:1)

Góly: 10. Semenyo, 52. Solanke – 20. Bailey, 90. Watkins