Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 2. január 2026Meniny má Alexandra a Karina
< sekcia Šport

Liverpool vypadol v Pohári FA s druholigovým Plymouthom

Na snímke Jarell Quansah z Liverpoolu (vľavo) bojuje o loptu s Muhamedom Tijanim z Plymouthu Argyle počas futbalového zápasu štvrtého kola Anglického pohára FA Cup medzi Plymouth Argyle a Liverpoolom na štadióne Home Park v Plymouthe v Anglicku v nedeľu 9. februára 2025. Foto: TASR/AP

Tréner Arne Slot urobil oproti utorkovému stretnutiu ligového pohára proti Tottenhamu (4:0) desať zmien v zostave.

Plymouth 9. februára (TASR) - Futbalisti Liverpoolu vypadli v štvrtom kole anglického Pohára FA s druholigovým Plymouthom, na ktorého pôde prehrali 0:1. Jediný gól momentálne posledného tímu Championship strelil Ryan Hardie z pokutového kopu v 53. minúte.

Tréner Arne Slot urobil oproti utorkovému stretnutiu ligového pohára proti Tottenhamu (4:0) desať zmien v zostave. Nevyšlo mu tak šetrenie opôr vrátane Virgila van Dijka, Mohameda Salaha, Andrewa Robertsona a Codyho Gakpa. Holanďan vedie "Reds" vo svojej premiérovej sezóne, jeho tím je na čele Premier League a takéto zakopnutia sú zriedkavé. Liverpool prehral len štvrtý raz vo všetkých súťažiach a tretíkrát nedokázal skórovať. Zároveň to bol len štvrtý prípad v histórii, keď vedúci tím Premier League nestačil na tím z nižšej ligy.

Plymouth má od januára nového trénera Mirona Musliča, ktorý nahradil na lavičke Waynea Rooneyho. Jeho tím vyradil v prechádzajúcej fáze Brentford a pred týždňom dosiahol v Championship premiérový triumf od novembra.