< sekcia Šport

Liverpoolčania dostanú ligovú trofej na špeciálnom pódiu na tribúne

Hráč Manchesteru City Raheem Sterling (uprostred vľavo) oslavuje so spoluhráčmi piaty gól do bránky Brightonu vo futbalovom zápase anglickej Premier League FC Liverpool - FC Burnley v Brightone. Foto: TASR/AP

Ceremónia sa uskutoční 22. júla po domácom zápase LFC s londýnskou Chelsea.

Liverpool 16. júla (TASR) - Futbalisti FC Liverpool dostanú trofej pre víťazov Premier League na špeciálnom pódiu na tribúne Kop štadióna Anfield. Vedenie najvyššej anglickej súťaže pripravuje unikátnu ceremóniu, ktorá bude prispôsobená situácii, keď sa pre pandémiu hrá za zatvorenými dverami.

Ceremónia sa uskutoční 22. júla po domácom zápase LFC s londýnskou Chelsea. Okolo pódia budú rozmiestnené transparenty od fanúšikov. Stretnutie sa v Spojenom kráľovstve bude vysielať na bezplatnom televíznom kanáli a klub i liga vyzývajú ľudí, aby ho sledovali doma a nezhromažďovali sa pred Anfieldom.

Na plánovaní sa podieľajú aj hráči, súčasťou slávnostnej chvíle bude tiež Kenny Dalglish, ktorý doviedol Liverpool k predchádzajúcemu titulu v roku 1990. Kapitán Jordan Henderson bude prvým hráčom "The Reds" s majstrovskou trofejou nad hlavou v ére Premier League. Informovala o tom agentúra AP.