Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

LM: Plzeň, Rangers, PSV Eindhoven a Dyn. Kyjev postúpili do play off

Futbalista Karabachu Toral Bayramov (vpravo) a Kristoffer Zachariassen z Ferencvárosu Budapešť počas odvetného zápasu 3. predkola Ligy majstrov Ferencváros Budapešť - FK Karabach 9. augusta 2022 v Budapešti. Foto: TASR/AP

Futbalisti Glasgowa Rangers zdolali na vlastnom štadióne Royale Union Saint-Gilloise 3:0 a zvrátili prehru 0:2 z prvého duelu v Belgicku.

Bratislava 9. augusta (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň postúpili do play off Ligy majstrov. Po výhre na pôde Šeriffu Tiraspoľ 2:1 v prvom zápase zdolali moldavského súpera rovnakým výsledkom aj v utorok v odvete 3. predkola na svojom štadióne. V domácom drese nastúpil od 73. minúty René Dedič, ďalší slovenský útočník Matej Trusa sa dostal na ihrisko v 90. minúte.

Plzeň sa v play off o postup do skupinovej fázy stretne s FK Karabach. Azerbajdžanských tím dokázal po domácej remíze 1:1 triumfovať na ihrisku Ferencvárosu Budapešť 3:0. Maďarský premožiteľ Slovana Bratislava v 2. predkole tak bude hrať play off o Európsku ligu.

V odvete uspela aj Benfica Lisabon, ktorá triumfovala na pôde dánskeho Midtjyllandu 3:1, v prvom zápase vyhrala 4:1. Postup si zabezpečili aj hráči FK Bodö/Glimt, nad Žalgirisom Vilnius vyhrali doma vysoko 5:0 a v odvete im stačila remíza 1:1. Apollon Limassol zdolal doma Maccabi Haifa 2:0, no nedokázal zmazať manko 0:4 z prvého stretnutia. Bez problémov postúpila Crvena zvezda Belehrad, ktorá vyhrala nad Pjunikom Jerevan doma 5:0 a v odvete 2:0. Do play off postúpilo aj Dinamo Záhreb po výhrach nad Ludogorcom Razgrad 2:1 v úvodnom súboji a 4:2 v domácej odvete. Hostia dohrali v Chorvátsku bez trojice vylúčených hráčov.

Futbalisti Glasgowa Rangers zdolali na vlastnom štadióne Royale Union Saint-Gilloise 3:0 a zvrátili prehru 0:2 z prvého duelu v Belgicku. PSV Eindhoven zvíťazil nad AS Monaco 3:2 po predĺžení, v úvodnom meraní síl sa zrodila remíza 1:1. Dynamo Kyjev triumfovalo na trávniku Sturmu Graz 2:1 po predĺžení, domáci v riadnom hracom čase zmazali manko 0:1 z predchádzajúceho súboja.

odvety 3. predkola LM:

Žalgiris Vilnius - FK Bodö/Glimt 1:1 (1:0) /prvý zápas 0:5, postúpilo Bodö/Glimt/

Pjunik Jerevan - Crvena zvezda Belehrad 0:2 /prvý zápas 0:5, postúpil Belehrad/

Apollon Limassol - Maccabi Haifa 2:0 (2:0) /prvý zápas 0:4, postúpila Haifa/

Viktoria Plzeň - Šeriff Tiraspoľ 2:1 (1:0) /prvý zápas 2:1, postúpila Plzeň/
/R. Dedič hral od 73. min, M. Trusa hral od 90. min, M. Tvrdoň (všetci Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

FC Midtjylland - Benfica Lisabon 1:3 (0:1) /prvý zápas 1:4, postúpila Benfica/

Dinamo Záhreb - Ludogorec Razgrad 4:2 (3:1) /prvý zápas 2:1, postúpilo Dinamo/

Ferencváros Budapešť - FK Karabach 1:3 (0:1) /prvý zápas 1:1, postúpil Karabach/

Glasgow Rangers - Royale Union Saint-Gilloise 3:0 (1:0) /prvý zápas 0:2, postúpil Glasgow/

PSV Eindhoven - AS Monaco 3:2 pp (2:2, 1:0) /prvý zápas 1:1, postúpil Eindhoven/

Sturm Graz - Dynamo Kyjev 1:2 pp (1:0, 1:0) /prvý zápas 0:1, postúpil Kyjev/