< sekcia Šport

LM: Vedenie Bayernu vyjadrilo podporu Kovačovi, odmietlo jeho odchod

Bayern Mníchov. Foto: TASR/AP

Štyridsaťsedemročný bývalý stredopoliar Mníchova a chorvátskej reprezentácie čelí kritike po výsledkoch jeho mužstva v Bundeslige. V nej sú Mníchovčania až na piatom mieste.

Mníchov 28. novembra (TASR) - Vedenie nemeckého futbalového majstra Bayernu Mníchov podporilo trénera Nika Kovača a odmietlo správy o jeho odchode. V utorok Bavori deklasovali v Lige majstrov 2018/2019 Benficu Lisabon 5:1 a zabezpečili si postup do osemfinále.

Športový riaditeľ Bayernu Hasan Salihamidžič sa pre Sky Sport po zápase na margo Kovača vyjadril: "Duel hovorí sám za seba. Samozrejme, Kovač bude viesť Bayern aj v sobotňajšom zápase s Werderom Brémy." Štyridsaťsedemročný bývalý stredopoliar Mníchova a chorvátskej reprezentácie čelí kritike po výsledkoch jeho mužstva v Bundeslige. V nej sú Mníchovčania až na piatom mieste.

Salihamidžič tiež potvrdil, že Bayern momentálne nie je v kontakte so žiadnym trénerom, ktorý by eventuálne mohol Kovača nahradiť. Rázne tiež odmietol špekulácie, že možným kandidátom na Kovačov post je Francúz Arsene Wenger, bývalý tréner londýnskeho Arsenalu: "Nikdy sme s ním nemali žiadny kontakt". Informovala agentúra DPA.