Quantcast
< sekcia Šport

LN: Česká nominácia je bez Schicka, ktorý podstúpil operáciu

Na archívnej snímke Patrik Schick. Foto: TASR/AP

Česi nastúpia na prvý duel v 2. skupine A-divízie LN vo štvrtok 2. júna proti Švajčiarom. O tri dni neskôr privítajú opäť v pražskom Edene hráčov Španielska.

Praha 25. mája (TASR) - Česká futbalová reprezentácia si v júnových stretnutiach Ligy národov musí poradiť bez útočníka Patrika Schicka z Bayeru Leverkusen. S 24 gólmi druhý najlepší strelec predchádzajúcej sezóny najvyššej nemeckej súťaže mal problémy s trieslami.

"Mrzí nás to. Hovoril som s ním, mal chuť, ale ku koncu sezóny cítil väčšiu a väčšiu bolesť, až sa lekári z klubu rozhodli pre drobnú operáciu," povedal tréner Jaroslav Šilhavý pre portál idnes.cz. Pri tvorbe nominácie, ktorú zverejnil v stredu, nemohol rátať ani s ďalšími zranenými hráčmi Antonínom Barákom, Ondřejom Čelůstkom, Tomášom Holešom či Tomášom Kalasom.

Česi nastúpia na prvý duel v 2. skupine A-divízie LN vo štvrtok 2. júna proti Švajčiarom. O tri dni neskôr privítajú opäť v pražskom Edene hráčov Španielska. Vo štvrtok 9. júna zabojujú na pôde Portugalska v Lisabone a v nedeľu 12. júna ich budú Španieli hostiť v Malage.

Nominácia českej futbalovej reprezentácie:


brankári: Jindřich Staněk (Viktoria Plzeň), Tomáš Vaclík (Olympiakos Pireus), Jiří Pavlenka (Werder Brémy)
obrancovia: Tomáš Petrášek (Raków Čenstochová), Václav Jemelka (Sigma Olomouc), Milan Havel (Viktoria Plzeň), Aleš Matějů (FC Benátky), David Zima (FC Turín), Jakub Brabec (Aris Solún), Jaroslav Zelený (FK Jablonec), Vladimír Coufal (West Ham United)
stredopoliari: Václav Černý (Twente Enschede), Tomáš Souček (West Ham United), Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň), Ladislav Krejčí (Sparta Praha), Michal Sadílek (Twente Enschede), Jakub Pešek (Sparta Praha), Ondřej Lingr (Slavia Praha), Jakub Jankto (FC Getafe), Adam Vlkanova (FC Hradec Králové)
útočníci: Václav Jurečka (1. FC Slovácko), Jan Kuchta (Lokomotiv Moskva), Adam Hložek (Sparta Praha)