Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

LN: Nemecko remizovalo s Anglickom 1:1, na čele tabuľky je Taliansko

Taliansky futbalista Nicolo Barella strieľa gól počas zápasu 3. skupiny A-divízie Ligy národov Taliansko - Maďarsko v Cesene v utorok 7. júna 2022. Foto: TASR/AP

Fínsko zvíťazilo v 3. skupine B-divízie nad Čiernou Horou 2:0. Oba góly domácich strelil v prvom polčase Joel Pohjanpalo. Bosna a Hercegovina zdolala Rumunsko 1:0.

Bratislava 8. júna (TASR) - Futbalisti Nemecka a Anglicka remizovali v utorňajšom šlágri 3. skupiny A-divízie Ligy národov 1:1. Domáci sa v Mníchove ujali vedenia krátko po zmene strán gólom Jonasa Hofmanna, za hostí vyrovnal v 88. minúte Harry Kane premenenou jedenástkou. Na čele tabuľky figuruje Taliansko, ktoré potvrdilo úlohu favorita proti Maďarsku (2:1).

Nemecko i Anglicko čakajú aj po 2. kole na prvé víťazstvo v novom ročníku súťaže. Nemci na úvod remizovali v Taliansku 1:1, vicemajstri Európy senzačne prehrali v Maďarsku 0:1. Hofmann rozvlnil vo vzájomnom zápase odvekých rivalov sieť už v úvodnom dejstve po chybe obrancu Harryho Maguirea, ale tento zásah neplatil pre ofsajdové postavenie, ktoré preukázal aj VAR. Veľkú príležitosť hostí mal v 27. minúte Kane. Domáci brankár Manuel Neuer neudržal po rohovom kope a súboji vo výskoku s Maguireom loptu, tá prepadla na zadnú žrď ku Kaneovi, ten však zblízka trestuhodne prestrelil. V 50. minúte sa už Hofmann dočkal, po prihrávke Joshuu Kimmicha sa v šestnástke otočil a pohotovou strelou prekonal Jordana Pickforda. Vzápätí sa o vyrovnanie pokúsil Mason Mount strelou spoza pokutového územia, Neuer vyrazil loptu bravúrnym zákrokom a svoj tím podržal aj neskôr, keď v tutovke vychytal Kanea. Mikrosúboj kapitánov vyznel v prospech toho anglického až v závere riadneho hracieho času po tom, ako VAR posúdil zákrok na Kanea v šestnástke ako faul. Ten istý hráč poslal z bieleho bodu Neuera opačným smerom a strelil prvý gól Anglicka v tejto edícii LN.

Brankár anglickej futbalovej reprezentácie Jordan Pickford počas zápasu 3. skupiny A-divízie Ligy národov Nemecko - Anglicko v Mníchove v utorok 7. júna 2022.

Maďari boli na trávniku úradujúcich európskych šampiónov outsideri napriek tomu, že do Ceseny pricestovali s čerstvým skalpom Anglicka. Taliani otvorili skóre v 30. minúte krížnou strelou Nicola Barellu z hranice pokutového územia. Náskok zdvojnásobili tesne pred prestávkou, keď Lorenzo Pellegrini zužitkoval prihrávku Mattea Politana. Maďari znížili po vyše hodine hry po vlastnom góle Gianlucu Manciniho, ďalšieho favorita však o body neobrali. Vedúce Taliansko má na konte štyri body, Maďarsko sa s tromi drží na druhom mieste, tretie Nemecko získalo dva a posledné je Anglicko s jedným bodom.

Fínsko zvíťazilo v 3. skupine B-divízie nad Čiernou Horou 2:0. Oba góly domácich strelil v prvom polčase Joel Pohjanpalo. Bosna a Hercegovina zdolala Rumunsko 1:0. Duel sa pre problémy s umelým osvetlením na štadióne v Zenici začal s 20-minútovým oneskorením až o 21.05 h.

Na snímke prvý zľava turecký futbalista Dogukan Sinik sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase 2. kola 1. skupiny C-divízie Ligy národov Litva - Turecko vo Vilniuse v utorok 7. júna 2022.

Liga národov - 2. kolo:

3. skupina A-divízie:

Taliansko - Maďarsko 2:1 (2:0)
Góly: 30. Barella, 45. Pellegrini - 61. G. Mancini (vlastný)

Góly: 31. a 38. Pohjanpalo

Bosna a Hercegovina - Rumunsko 1:0 (0:0)

Litva - Turecko 0:6 (0:2)
Góly: 2. a 14. Sinik, 56. a 81. Dursun (prvý z 11 m), 89. Akgün, 90.+1 Dervisoglu

Faerské ostrovy - Luxembursko 0:1 (0:0)
Gól: 74. Rodrigues (z 11 m). ČK: 68. Joensen, 81. Vatnhamar (obaja Faer. ostr.)